Liberečtí zahájili sezonu dobře, vyhráli v 1. kole extraligy v Praze nad ČZU 3:1 a potom v úvodním utkání evropského poháru v estonské metropoli dokonce 3:0, ačkoli tam letěli z úsporných důvodů jen s osmi hráči. Proti Zlínu ale tahali za kratší konec.

Jihomoravský soupeř, který se v 1. kole blýskl skalpem mistra z Ostravy, hned získal tříbodové vedení. Dukle se posléze podařilo otočit na 12:11, ale její nedůraz v útoku vrátil vedení na stranu Zlína (13:19). Koncovku si již hosté pohlídali. Druhý set byl vyrovnaný, ale za stavu 15:15 Zlín odskočil a i když Liberec odvrátil zásluhou Hadravy první setbol, sadu ukončilo zkažené podání. Ve třetím dějství si hosté po většinu času udržovali tří až čtyřbodový náskok a po sporném verdiktu sudích (14:17) pak získávali jeden bod za druhým. Zápas ukončil nepřesný útok Dukly.

„Vůbec jsme se nedostali do zápasu, udělali jsme spoustu individuálních chyb," posteskl si liberecký trenér Michal Nekola. „Vždy, když se zdálo, že dotahujeme, přišly další chyby a tak se to opakovalo po celé utkání." Jeho zlínský protějšek Roman Macek viděl hlavní příčinu úspěchu svých svěřenců v kvalitním podání. „Servis se nám dařil výborně, určitě jsme podávali lépe než domácí. Kromě toho, že jsme dali hodně přímých bodů, tak jsme si častokrát připravili dobrou pozici pro obranu."

Dukla odehrála utkání v sestavě: Burrow, Zajíček, Hadrava, Správka, Staněk, Řezníček, libero Kopáček, střídali Hýský a Leikep.

V dnešní odvetě proti Tallinnu je Dukla favoritem, což trenér Nekola nepopírá, ale upozorňuje: „Samozřejmě po výhře 3:0 v prvním zápase nemůžeme pomýšlet na nic jiného než na postup. Ale soupeř umí hrát lépe než v Tallinnu, nám tam utkání vyšlo zejména díky podání, kterým jsme Selver nutili k chybám. Podobně jako teď Zlín nás. Zápasy jdou za sebou v rychlém sledu a i když jsme si k pondělnímu výkonu samozřejmě něco řekli, musíme to utkání v uvozovkách hodit za hlavu a soustředit se na to, co nás čeká."

Liberečtí jsou kompletní, všech 12 hráčů je bez zdravotních problémů připraveno postoupit do osmifinále Poháru CEV. Vzhledem k novince v bodování stačí Dukle po výhře 3:0 k postupu i porážka 2:3, tedy dva vyhrané sety. Při výsledku 0:3 nebo 1:3 by se hrál rozhodující zlatý tiebreak.

Výprava estonských volejbalistů včera přistála v Ruzyni a po přesunu pod Ještěd se ubytovala v Hotelu Liberec. Večer její hráči absolvovali trénink v hale Dukly v Jeronýmově ulici.

Tam začíná dnešní utkání Dukla Liberec Selver Tallinn v 18 hodin. Vstupné je stejné jako na ligu (50 a 20 Kč), permanentky platí. Rozhodčími jsou Frank Evers z Belgie a Alexander Brandstätter z Rakouska. Postoupivší tým se střetne v prosinci v osmifinále Poháru CEV s ruským celkem Gubernija Nižnij Novgorod, vyřazený bude pokračovat v Challenge Cupu proti lepšímu z „rakousko-uherského" duelu Graz Kaposvár.