Úvodní set překvapivě ovládly hostující hráčky poměrem 25:23, ale to bylo vše, co pod Ještědem předvedly. Další průběh utkání už byl v režii Dukly, která otočila skóre a po setech 25:23, 25:17 a 25:8 slavila konečné vítězství 3:1. Svěřenkyně trenéra Libora Gálíka se tak naladily na vyřazovací boje tím nejlepším možným způsobem.

„Do zápasu jsme vstoupily trochu vlažně. Trápily jsme se na přihrávce i na útoku a to nás stálo první set. V druhém setu to bylo obdobné, ale nějak jsme vyhrály. Další sety jsme už byly lepší, protože jsme se zlepšily v těch činnostech a jsme rády za vítězství,“ řekla kapitánka Dukly Simona Bajusz.

„Skončila základní část. Gratuluji holkám, protože byla odvedená celá základní část výborně, protože jsme v každém zápase bodovali, což je výborné. Ale jedna soutěž skončila a druhá začíná a to bude play off, takže tam musíme zase zabrat,“ velí trenér Liberce Libor Gálík.

„Jsme po pátečním těžkém zápase a v první setu se nám zranila smečařka, takže to nebylo jednoduché. Hrály jsme dobře a dobře podávaly, ale Liberec byl dnes nad naše síly,“ uznala kapitánka Králova Pole Hana Judlová.

„Gratuluji Dukle k vítězství. Rozhodl v podstatě druhý set, který jsme v koncovce prohráli, a pak už se Dukla uklidnila. Ten třetí set byl ještě vyrovnaný do stavu 16:16, ale v jedné rotaci nám Dukla utekla o pět bodů a čtvrtý set vyhrála Dukla jednoznačně,“ nehledal výmluvy kouč Králova Pole Matúš Kalný.

Volejbalistky Dukly poprvé v historii ovládly základní část dlouhodobé sezony a do play-off tak vstupují z nejvýhodnější možné pozice. Během osmnácti zápasů nasbíraly 49 bodů a druhý pražský Olymp nechaly za sebou o čtyři body.

VK Dukla Liberec – VK Královo Pole 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 25:8)

Rozhodčí: Poláček J., Marschner R.

Hráno bez diváků.

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kohoutová, Ovečková, Svobodová, Trnková, Kvapilová, Emelina, libero Kolářová. Střídaly: Šulcová, Bajusz

Hosté: Kuníková, Koulisiani, Hobbs, Bukovská, Stráská, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Baird, Dolotova, Šunderlíková, Weissová, Pavlíková, Judlová