Ve svém čtvrtém vystoupení v extralize se liberecké volejbalistky s trenérem Vladimírem Pechem konečně dočkaly výhry. Velkou měrou k tomu přispěla i nová blokařka Jana Brejchová. „Brejchová potrénovala v Praze i s námi, takže jsme se dohodli, že nastoupí. bylo jasné, že se svými velkými zkušenostmi má co týmu přinést a skutečně vnesla klid do družstva a její výkon byl velmi dobrý,“ potvrdil trenér.

Neuvěřitelným způsobem Liberec vlétl do utkání. První set dovolil domácím uhrát pouhých deset bodů a za osmnáct minut byl set vyhraný. „Řekli jsme si, že nebudeme na nic čekat a zatlačili jsme domácí servisem i dalšími činnostmi,“ přiznal Pech. Ve druhé sadě to bylo však jiné a domácí zlepšeným výkonem vyhrály v koncovce 25:21. Měly lepší servis ze „své“ strany a vedly v průběhu již 20:10. Přesto se ještě Liberecké vzchopily a dotáhly set do koncovky.

Střešovice – Liberec 2:3 (-10, 21, –22, 23, –11)

Liberec: Chroustovská, Vinecká, Brejchová, Ševčíková, Rašková, Novotná, libero Lauerová.
Střídaly: Kinská, Ševců.
Přímé body z podání: 7:11.
Rozhodčí: Fink, Kvarda.
Čas: 116 minut. Diváci: 150.

Bohužel neúspěšně. Ve třetím dějství Liberecké zaply a zvítězily v koncovce 25:22. Byl to boj o každý míč a oba celky předváděly kvalitní volejbal. Ke konci však byl přeci jen silnější Liberec. Čtvrtý set byl velmi dramatický a trval půl hodiny. Nakonec si Střešovice výhrou 25:23 vynutily tie-break. „Byli jsme blízko celkovému vítězství, jenže Střešovice dokázaly po velice riskantním servisu udělat body a nám se již nepodařilo se dotáhnout,“ podotkl trenér.

V tie-breaku se týmy přetahovaly o každý bod do stavu 8:8 a pak Liberec domácím „utekl“. V té době výborně servírovala Kinská. „Střešovice rozhodně nejsou slabým soupeřem. Ale naše holky udělaly v tréninku i samotném zápase hodně. Rozhodla také naše celková bojovnost, a to nejen hráček na hřišti,“ dodal trenér Libereckých.