Trenér Liberce Miroslav Malán však má opět problém. Nikdy se mu ještě nepodařilo, aby měl kompletní tým. Místo toho, aby měl všechny hráčky doléčené a zdravé, proti Frýdku–Místku budou chybět zraněné Vinecká a Rutarová. Vinecké se dvakrát vrátila chřipka, ale mohla by být příští týden, Rutarová má čtyři dny horečky.

„Bohužel jsme v pauze jsme nic nesehráli, protože jsme kvůli nemocem museli odmítnout turnaj v Potsdamu a také jsme minulý týden zrušili zápas se Střešovicemi. takže jsme se připravovali v domácích podmínkách a trénovali i tři dny mezi svátky. Teď trénujeme čtrnáct dní od 4. ledna,“ přiblížil situaci Malán.

„Je nás celkově deset, naštěstí od nového roku již trénuje nahrávačka Smutná. Sobotní soupeř je sice druhý, ale v Olomouci minulý týden podlehl 0:3. „Prohrál dokonce jeden set s devítkou, takže možná i Frýdek se potýká s nemocemi. Jsme doma a my se budeme snažit i se zúženým kádrem uhrát každý set. každý vyhraný zápas nám pomůže,“ dodal Malán.

TU Liberec, která je v extralize poslední se dvěma výhrami, prohrála naposledy ve Frýdku 23. října 0:3 (20, 20, 22) a tehdy hrála v sestavě: Smutná, Neumannová, Veselá, Vinecká, Ševců, Holásková, libero: Ullmannová a střídající Rašková.