Na druhou stranu však byl vidět respekt hostů, kdy trenér Mitáč nestřídal a měl na hřišti stále nejsilnější sestavu.

Kvalita hostů byla na výtečném servisu a také na bloku. „Olymp má obrovské kvality zejména blokařek, které jsou nejlepší v republice. Celý tým je stmelený, funguje jako dobře namazaný stroj. My jsme měli naopak spoustu starostí jak personálních (skončil trenér Pech), tak hráčských, kdy Brejchová je zraněná a další hráčka kvůli nedomluvě nebyla na tréninku. Sedli jsme si s holkama a probírali, jak hrát a jakou variantu zvolit,“ přiblížil Hořínek.

Liberec tedy chtěl vsadit zkraje na servis, ale ten nebyl moc kvalitní. Olymp hrál velice dobře a úvodní set vyhrál bez problémů. Ve druhém setu Liberec střídal dobré momenty s horšími, kdy dokázal pochytat řadu těžkých míčů. „V tomto má náš tým kvalitu, že dokáže spoustu balonů počapat a ubránit je i v poli. V tom oproti minulým sezonám družstvo vyrostlo a funguje. Ale stále nám chybí dohrání bodových míčů,“ přiznal trenér.

Liberec také zlepšil kvalitu servisů, ale byl to také boj o sebevědomí. To moc některé Liberecké v určitých fázích neměly. „Tam to chtělo někdy bezhlavě do toho praštit,“ podotkl trenér. Olymp byl stále ve vedení a Liberec nedokázal ani jednou skóre dorovnat. Zázraky se ale při kvalitě favorizovaného Olympu čekat moc nedaly.

Ve třetím setu se Liberecké několika povedenými útoky dostaly „na dostřel“, ale soupeř byl natolik zkušený, že nedovolil žádné drama a druhým mečbolem ukončil zápas. „Chyběla nám vysoká Brejchová, protože se pak od ní odvíjí spousta obranných činností, protože dokáže prostor svojí zkušeností a velikostí pokrýt. Bohužel má zdravotní problém a budeme čekat, co se bude dít dál. Má jít na cétéčko a v úterý uvidíme,“ dodal Hložek, který by blokařku hodně potřeboval na nadcházející tři veledůležité zápasy - Ostrava, Přerov, Šternberk.

Čas: 68 minut.
Liberec: Chroustovská, Rašková, Novotná, Vinecká, Kinská,
Ševčíková, libero: Lauerová. Střídala: Ulmannová.
Trenér: Dušan Hořínek.