Ve II. volejbalové lize žen narazila Lokomotiva Liberec na mladé družstvo ze Žižkova, které mělo věkový průměr o víc než 10 let nižší než u Liberce. V tom se částečně potvrdila i síla tohoto týmu. „Bohužel nás rozhodilo prostředí haly, kde teplota nesahala výš jak 14 stupňů, světla visela ze stropu nízko nad palubovku a orientace nebyla tudíž zcela jednoduchá,“ podotkla Lenka Nejedlá.

Sokol Žižkov - Liberec 2:3 (23, -18, 23, -15, -13)

První set začal náskokem Žižkova na 3:0, i přesto Liberec bod po bodu náskok snižoval a větší odskočení zařídila Lokšová svým servisem na 10:6. Set se vyvíjel ke spokojenosti Lokomotivy, když za stavu 20:17 soupeř vybíral druhý time. Jenže pak se ale ukázala síla domácích, kdy neskutečnými zákroky v poli a obranou na síti zařídily zvrat a set získaly ve svůj prospěch 25:23. Následně další sety byly jako na houpačce.

Ze strany Liberce vznikaly dobré akce, ale také hráčky dělaly spoustu nevynucených chyb, které je srážely. Proto utkání dospělo do tie-breaku, který tradičně Liberecké nezahájily šťastně - 0:4. Nezbývalo jim nic jiného, než se zdravě naštvat a postupně náskok stahovat. Strany se točily za stavu 3:8. Poté po sobě na servis šly Lokšová, Ostrá a Kučerová a donutily Žižkov vybrat dva time-outy. Liberec nakonec v dramatické koncovce vyhrál 15:13. „V tomto zápase zvítězila zkušenost nad mládím,“ potvrdila Nejedlá.

Liberec: Garčárová, Kubelková, Kučerová, Lokšová, Milerová, Ostrá - Nejedlá, Nývltová.

Sokol Žižkov - Liberec 1:3 (25, -21, -11, -19)

Do druhého zápasu šel Liberec klasicky se změnami v sestavě, na smeči a univerzálu. První set byl z obou stran plný chyb a nepozorností, proto byl vyrovnaný až do konce. Soupeř nedokázal svým kvalitním servisem v průběhu setu odskočit. To se mu bohužel podařilo až v koncovce, kdy po dvou esech vyhrál 27:25. Toto vítězství soupeřky tak nakoplo, že Liberecké, aniž se nadály, prohrávaly ve druhém dějství 6:13. Bylo potřeba něco změnit, takže proběhlo jediné možné střídání a do hry nastoupila se střídačky zmrzlá Lokšová. Svým výborným servisem dostala Lokomotivu zpátky do hry a stáhla náskok na 15:16. Zdrcený Žižkov již nedokázal zastavit rozjetý liberecký vlak a set prohrál 21:25. Další dva sety již byly v režii Liberce. Kučerová zrychlila hru na síti a útočící hráčky měly snazší útok přes rozhozené bloky. „Zasloužené, ale i vydřené vítězství,“ dodala kapitánka.

Liberec: Garčárová, Kučerová, Nývltová, Milerová, Ostrá, Nejedlá - Lokšová.