Lokomotiva Liberec - Chvaletice 3:0 (16, 7, 6)

Několik vyrovnaných úvodních výměn na začátku utkání slibovalo zajímavou volejbalovou bitvu. Poté však Liberecké zatlačily na servisu a jednoznačně ovládly celý průběh utkání. Po hladce zvládnutém prvním dějství pokračovala doslova drtivá krasojízda Lokomotivy. Díky perfektnímu podání nemělo družstvo Chvaletic naprosto žádnou šanci. Kvalitní výkony na servisu předvedly všechny hračky, zejména však Nývltová s Kučerovou, které při svém podání dosáhly desetibodové série. V druhém setu se Chvaletice zmohly pouze na sedmibodovou odpověď, ve třetím setu nasbíraly ještě o bod méně. „Díky výbornému servisu, perfektnímu příjmu a skvělé hře v poli jsme soupeřkám nedaly absolutně žádnou šanci," shrnula utkání kapitánka Lenka Nejedlá.

Liberec: Kučerová, Nývltová, Nejedlá, Krotká, Ostrá, Milerová, libero Ullmanová.

Liberec - Chvaletice 3:2 (- 24, -18, 16, 12, 6)

Jakkoliv první zápas mohl naznačit také hladký průběh druhého utkání, nestalo se tak. Opět výrazně pozměněná sestava Liberce se do tempa a lehkosti prvního zápasu dostávala velmi pozvolna. V koncovce utkání si nakonec vytvořily liberecké hráčky sice pětibodový náskok, po smutné sérii vlastních chyb a kiksů však bohužel set do vítězného konce nedotáhly. Jejich prohra pak fungovala jako studená sprcha. Liberci se nedařilo na příjmu, na podání a ani na síti a nevýrazná hra plná chyb se projevila také na skóre. Za stavu 0:2 tak na hřiště naskočila úderná síla kapitánky Nejedlé a univerzálky Nývltové. Jejich příchod jakoby vlil do herního projevu Liberce novou energii. Zlepšení hry především na síti a také bojovnější výkon v poli pomohl Liberci průběh celého zápasu odvrátit a ve zkrácené hře porazit Chvaletice 15:6. „Začátek utkání se vůbec nevyvíjel podle našich představ. Naštěstí jsme se za pět minut dvanáct dokázaly zkoncentrovat a vybojovat další tři sety v řadě. Celkových pět bodů je pro nás určitě zasloužených," doplnila Nejedlá.

Liberec: Pražáková, Ullmanová, Zajícová, Glückseligová, Berková, Macenauerová, libero Krotká - Nejedlá, Nývltová.