Pro letošní sezónu Lokomotiva posílila o pět hráček: Nývltová Lenka (přestup z TJ Sokol Hradec Králové), Milerová Denisa (přestup z VKM Stadion Ústí nad Labem), Šubrtová Jana (přestup z TJ Střížkov), Kubelková Vlasta (přestup z TJ Sokol Mnichovo Hradiště), Mrázková Kristýna (hostování Přerovský volejbalový klub).

Lokomotiva Liberec - Jiskra Jaroměř 3:0 (14, 12, 16)

Do zápasu vstoupily Liberecké velice sebevědomě a bez respektu. Jaroměř byla pro ně velkou neznámou. I přesto již od začátku 1. setu vedly 7:2 a téměř bez chyby dovedly set do vítězného konce. Druhý set začal šňůrou skvělých servisů nahravačky Kučerové, která vybojovala náskok 9:0. Jaroměř byla pod velkým tlakem a nedařilo se jí složit jediný balon.

Náskok Liberecké ještě navýšily díky perfektnímu příjmu a útoku - 25:12. Ve třetím setu Liberec malinko polevil zejména v koncentraci a udělal dost nevynucených chyb. Soupeřky se dostaly do vedení 7:6, ale pak Liberecké zlepšily hru na síti a pomalu se začaly blížit k prvnímu vítězství v sezóně. „Větší bodový odskok se podařil tentokrát za podání Ostré a dalo by se říct, že za stavu 19:9 již bylo rozhodnuto,“ uvedla Lenka Jakubíčková.

Liberec: Jakubíčková, Kučerová, Ostrá, Milerová, Lokšová, Nývltová.

Lokomotiva Liberec - Jiskra Jaroměř 3:0 (13, 16, 12)

Jak je již v týmu zvykem, do druhého zápasu nastoupil se změnou na náhře, na bloku a na univerzálu. V prvním setu opět rozhodl skvělý servis, a to hned Šubrtové, Ostré a Drahoňovské. Dařilo se i obraně na síti a soupeřky neměly šanci dostat balon na domácí stranu. Ve druhém setu nechaly domácí soupeřky trochu nadechnout a stav byl vyrovnaný až do druhého technického oddechového času 16:13.

Pak Liberecké opět zabraly a dovolily soupeřkám už jen tři body. Třetí set byl spíše boj s koncentrací. Jaroměř nastoupila již zcela odevzdaně a nekladla odpor. „Oba zápasy určitě rozhodla naše větší bojovnost a tentokrát kvalitní servis, se kterým měl soupeř obrovský problém. Z toho pramenily jeho následné chyby a naše dobrá obrana,“ hodnotila Jakubíčková.

Liberec: Jakubíčková, Růtová, Drahoňovská, Ostrá, Lokšová, Šubrtová, střídala Milerová.