Velkého úspěchu dosáhly liberecké volejbalistky na Final Four Českého poháru. V semifinále sice nestačily na Olomouc, které podlehly 0:3, ale v souboji o třetí pozici se jim dařilo o poznání lépe.

Svěřenkyně trenéra Libora Gálíka se o zisk bronzových medailí utkaly s Prostějovem, který v semifinále prohrál s Olympem Praha 1:3.

Celý zápas měly liberecké volejbalistky pod kontrolou. První sadu ovládly 25:17, druhou dokonce ještě výrazněji 25:8 a třetí 25:20. Zaslouženě se tak mohly radovat z bronzu, který vybojovaly jako nováček Final Four.

„Máme obrovskou radost, protože jsme si spravily chuť po sobotním výkonu. Jsme tu první rok a hned medaile. Věděly jsme, že bude rozhodovat servis a přihrávka, a tohle nám vyšlo. Ve třetí sadě jsme na chvíli polevily, ale dokázaly jsme se zkoncentrovat a zápas dotáhnout do vítězného konce,“ neskrývala nadšení kapitánka Liberce Eva Svobodová.

„Této výhře jsme hodně dopomohli naším servisem a potom následným blokem, což se nám dařilo celý zápas. Utkání jsme zvládli bravurně a máme velikou radost ze třetího místa, pro některé holky to navíc byla první větší zkušenost,“ dodal trenér Liberce Libor Gálík.

„My jsme zase dobře vstoupily do zápasu, ale pak nám Liberec odskočil a udělal si z nás trhací kalendář. Takhle se o třetí místo nehraje, pokazily jsme si to samy,“ smutnila kapitánka Prostějova Michaela Zatloukalová.

„Bohužel jsme i v tomto utkání pokračovali ve výkonu ze semifinále, obrovsky jsme se trápili na přihrávce a byli jsme pod velikým tlakem. V útoku jsme nebyli schopní složit, a bez toho se vyhrávat nedá,“ pokrčil rameny kouč Petráš.