Liberecké vstoupily do utkání solidně a vše nasvědčovalo tomu, že získají první set. Jenže nedokázaly dotáhnout dobře rozehranou partii do konce (21:17) a ztratily ho, i když těsně v koncovce. „Bylo to nadějně rozehrané, i když netvrdím, že jsme hráli skvělý volejbal. Mohli jsme ale soupeře porazit. Dobře jsme bránili a na útoku měli možná více štěstí, ale když za stavu 21:17 nevyhrajete set, tak vyhrávat nemůžete. A od toho se odvíjel celý zápas,“ sdělil trenér Hořínek.

Extraliga volejbalu: TU Liberec – Mittal Ostrava 0:3 (–22, –23, –17)

Podobný byl vývoj ve druhém dějství, ale hra již nebyla tak dobrá. Nakonec v koncovce podlehly. „Ještě jsme mohli zápas zlomit,“ podotkl trenér.
Tento vývoj se pochopitelně promítl do hlav Libereckých a třetí set byl z jejich strany slabý. Ostrava brzy vedla 5:1, i když se domácí zvedly a vyrovnaly na 7:7, v dalším průběhu již nedokázaly dotáhnout až desetibodový náskok soupeřek (13:23).

Za stavu 14:24 Liberecké odvrátily tři mečboly, ale již ne čtvrtý. „Už to byla zoufalá hra a hlavně hlavy dole. To by se proti takovému soupeři, jakým je Ostrava, nemělo stávat. Rozhodně je nepodceňuji, ale rozhodně to není žádný super tým, od kterého bychom měli dostat 0:3. A navíc doma,“ dodal nespokojený Hořínek.

Čas: 86 minut. Liberec: Chroustovská, Vinecká, Kinská, Ševčíková, Lauerová, Novotná, libero: Ullmannová. Střídaly: Rašková, Ševců, Lohniská. Trenér: Dušan Hořínek.