„My jsme se hlavně připravily na ústřední hráčku Kopáčovou, kterou se nám nepodařilo ubránit, jak jsme si představovaly. V první setu se nám podařilo vyhrát koncovku, ve druhém setu, kdy to bylo 18:18, jsme zabraly a dokázaly jsme ten set vyhrát a ve třetím setu jsme je už nepustily už k ničemu. Chtěla bych moc pochválit Lucku Kolářovou za výkon, jaký předvedla na liberu,“ řekla po skončení zápasu Simona Bajuzsová, kapitánka VK Dukla Liberec.

„Kolektivním výkonem, poměrně kvalitním příjmem a zadáním, který holky dodržely, jsme vyhrály nad silným soupeřem,“ lakonicky zhodnotila Dita Gálíková, trenérka Dukly Liberec.

„Určitě škoda dvou setů. První set jsme nezvládly v koncovce, v druhém setu nás poškodili rozhodčí, kdy byl jasný půlmetr míč v hřišti a třetí set už jsme nezvládly,“ pravila kapitánka Prostějova Michaela Jurčíková.

„Drželi jsme se se silným soupeřem v podstatě celé dva sety, hlavně v tom prvním setu jsme měli šanci, ale nakonec si to soupeř lepším útokem ubouchal.Tam byl asi největší rozdíl v útočné činnosti. Dostáváme se do rotací, v kterých nedokážeme otočit a dostáváme zbytečné body,“ uvedl kouč Prostějova Lubomír Petráš.

V pondělí se liberecké volejbalistky poměřily s Brnem, proti kterému potvrdily výtečnou formu z posledních dnů. Domácí tým téměř k ničemu nepustily a vyhrály 3:0. V tabulce se ženy Dukly nachází na třetím místě se ziskem 16 bodů. Na čelo, kde je Olomouc, ztrácí pouhý jeden bod.

Dukla Liberec – Prostějov 3:0 (25:23, 25:18, 25:13)

Rozhodčí: Činátl R., Poláček J.

Hráno bez diváků.

Domácí: Kohoutová, Ovečková, Emelina, Trnková, Kvapilová, Svobodová, libero Kolářová.

VK Brno – VK Dukla Liberec 0:3 (17:25, 20:25, 22:25)

Rozhodčí: Grabovský Z. – Horký P.

VK Dukla Liberec: Kolářová, Trnková, Šotkovská, Kohoutová, Bajusz, Šulcová, Svobodová, Kvapilová, Bartošová, Ovečková, Emelina, Dostálová. Trenér: Gálík.