Po mateřské dovolené ohlásila návrat na palubovku Nikol Kvapilová. Na bloku se pak prezentovala česká reprezentantka Veronika Trnková a na náhře Lenka Ovečková. Liberec mohl do sestavy zařadit i další novou tvář, kterou je Ruska Jemelina Angelinaová. Domácí Dukle vyšel začátek utkání. Trnková předváděla kvalitní servis, čímž se postarala o sérii bodů a Liberec rázem vedl 5:2.

Hostitelky hrály s obrovským nasazením a žádný balón pro ně nebyl ztracený. Při podání Kvapilové zvýšil Liberec svůj náskok a Frýdek-Místek si musel vzít první time-out. Poté se podání ujala Svobodová, která zvýšila na 12:5. Dukle fungovala především souhra Ovečková-Kvapilová. Hostující hráčky se těžko prosazovaly přes obranný val Dukly. Ruská posila Jemelina Angelinaová nakonec ukončila první set, který Liberec vyhrál jednoznačně 25:14.

Druhá sada začala vyrovnaně, ovšem Frýdek posléze dělal chyby, což byla voda na mlýn libereckých volejbalistek, které se ujaly vedení 11:6. Také další pasáž duelu měly svěřenkyně trenéra Libora Gálíka pod kontrolou a druhou sadu ukončila Šotkovská (25:15). Dukla pokračovala ve výborné hře rovněž ve třetím setu, kdy při podání Bartošové a dohranými balóny zvýšila svůj náskok na 6:2. Frýdek si vzal oddechový čas, ale nikterak mu to nepomohlo.

Naopak Liberec utekl až na stav 10:2. Díky tomu dal kouč Gálík možnost i dalším hráčkám, aby si zahrály a byly v zápasovém tempu. Dukla opanovala třetí set 25:16 a celkově vyhrála 3:0.

„Každopádně jsme rády, že Frýdek vůbec dorazil, protože víme, s čím se potýká. I když to tak nevypadá, tak nás Frýdek místy potrápil. Jsme rády za tři body,“ uvedla kapitánka Dukly Simona Bajuzsová.

„Hráli jsme, myslím, disciplinovaně, nedělali jsme zbytečné chyby,“ dodal trenér Libor Gálík.

„Byl to náš první zápas, bohužel to bylo vidět, že jsme nebyly tak sehrané jako Dukla. Měly jsme tam pár dobrých momentů, ale pak jsme tam měly pár špatných přihrávek a soupeř nám vždy utekl,“ zhodnotila duel kapitánka Frýdku-Místku Daniela Pavelková.

„Soupeř byl samozřejmě lepší ve všech činnostech. Nám chyběl dobrý příjem a od toho se vše odvíjelo. Bylo to pro nás první utkání sezóny a hned u těžkého soupeře. My se stále potýkáme s marodkou, ještě máme čtyři hráčky nemocné. Dukla vyhrála zaslouženě,“ sportovně přiznal lodivod Sokola Leoš Chalupa.

Liberec je v tabulce první.