V dohrávce 21. kola hostily ženy Dukly Sokol Šternberk. Podle postavení obou celků v tabulce byly favoritkami domácí hráčky. Do sestavy Liberce naskočila nová posila Tolentinová z Brazílie, která hrála na postu univerzálky.

První sadu vyhrála Dukla 25:20. Druhý set už byl o poznání vyrovnanější, ale z jeho zisku se radovaly opět severočeské volejbalistky, když přemohly své soupeřky 26:24. V poslední sadě (25:18) už Liberec jen potvrdil jasné vítězství 3:0 na sety.

„Jsme v prvé řadě rády za tři body. Věděly jsme, že to nebude jednoduché, protože Šternberk teď najíždí dobrou fazónu, protože porazil silné soupeře. Sice přijel oslabený o jednu smečařku, ale myslím si, že i tak byly holky silné, takže jsme rádi, že jsme to tak zvládly. Děkujeme fanouškům,“ pronesla po zápase kapitánka Dukly Liberec Eva Svobodová.

„Proti kvalitnímu soupeři to bylo cenné vítězství,“ lakonicky dodal trenér Liberce Libor Gálík.

„Myslím, že jsme nezahrály špatný zápas. První set jsme se trošku rozkoukávaly. Druhý set jsme hrály dobře, ale měly jsme trošku smůlu v koncovce. Ve třetím setu jsme polevily, ale Liberec zaslouženě vyhrál. Liberec byl lepší na servisu i v útoku,“ přiznala kapitánka Šternberka Nicole Šmídová.

„Nová liberecká posila jim podle mě hodně pomohla. Bylo to vidět, útočně se Dukla zvedla. Rozhodla koncovka druhého setu, kdy jsme udělali hloupé chyby v závěru. Jedinou, koho mohu dnes pochválit, je Ema Kneiflová,“ nechal se slyšet trenér hostů Jan Drešl.

BK Kondoři Liberec se namočili do pořádného průšvihu.
Aleš Jiráň: Jedná se o velký celorepublikový skandál

Liberci patří momentálně pátá pozice se ziskem 37 bodů. V sobotu 15. února od 17 hodin hrají ženy Dukly na palubovce Frýdku-Místku.

Šlágr kola mužské extraligy se odehrál v Karlových Varech, kde domácí Karlovarsko přivítalo Duklu Liberec. První dva sety ovládli hostitelé poměrem 25:18 a 25:15. Svěřenci trenéra Michala Nekoly se tak ocitli ve svízelné situaci, protože museli dohánět ztrátu dvou setů.

Třetí rundu sice vyhráli 25:18, ale ve čtvrté sadě padli těsně 23:25 a celkově tak na Karlovarsko nestačili 1:3 na sety.

Slavnostní otevření Centra sportovní medicíny.
FBC Liberec navázal spolupráci s Centrem sportovní medicíny

„Karlovy Vary využily domácího prostředí. Začaly velice dobře první dva sety. Pak jsme se chytili na útoku a vyrovnali hru. Ve čtvrtém setu už to bylo o tom, kdo si lépe pohlídá koncovku,“ konstatoval po skončení duelu kapitán Liberce Jan Štokr.

„Dva sety jsme téměř neexistovali, protože domácí výborně podávali a my jsme nebyli schopni dobře zaútočit. Potom jsme se snažili rotovat sestavou, až jsme našli, dá se říct, ideální složení,“ popsal změny, které musel v průběhu střetnutí udělat, kouč Liberce Michal Nekola.

„Tato sestava potom odehrála zápas s hlavou nahoře a bojovali jsme až do konce zápasu o vítězství. Domácí byli po celou dobu zápasu důraznější na útoku a hlavní faktor byl také servis, který měli domácí lepší,“ dodal Nekola.

BFC Liberec si odneslo hodnotné ceny z vyhlášení Českého svazu fullcontactu.
BFC Liberec získal ocenění v rámci vyhlášení cen Českého svazu fullcontactu

Kapitán Karlovarska Filip Rejlek byl samozřejmě spokojenější. „Gratulace celému týmu, že jsme zvládli takto těžký zápas, i když jsme nehráli úplně podle našich představ. Trošku jsme to zdramatizovali ve čtvrtém setu. Ale jsou to důležité tři body, které se budou na konci počítat. Moc děkujeme samozřejmě fanouškům za vynikající diváckou televizní kulisu.“

Dukla Liberec je v tabulce v současné chvíli na čtvrtém místě, přičemž nasbírala rovných 30 bodů.

V sobotu 8. února od 18 hodin hostí muži Liberce Odolenu Vodu.