Favorizovaná Dukla s řadou reprezentantek v základní sestavě (včetně expřerovské Evy Svobodové) dominovala v prvním setu, ve druhém dějství ovšem od začátku tahal za delší konec provazu outsider. Zubřice vedly dokonce 23:20, k dispozici měly jeden setbol, ten ale nevyužily. Liberec nakonec zvítězil 26:24.

Třetí sadu si už volejbalistky Liberce pohlídaly bez problémů a braly celkové vítězství 3:0.

„Určitě jsem byla z toho zápasu nervózní. Naštěstí pro mě se ten přerovský kádr dost obměnil, hrála jsem asi se třemi hráčkami. Mně se vždycky v Přerově hrálo dobře, takže jsem se sem těšila. Kromě druhého setu jsme to zvládly všechny společně. Tři body bereme, to je super. Příště nesmíme tu koncovku druhého setu nechat dojít takhle daleko,“ je si vědoma kapitánka Dukly Eva Svobodová.

„Jsme rádi, že to skončilo 3:0, protože druhý set jsme polevili. Bylo tam od nás hodně nepřesností a Přerov nás hodně tlačil servisem. Takže ty tři sety je pro nás úspěch,“ kvitoval trenér Liberce Libor Gálík.

„Je třeba říci, že na hřišti byly holky ve věku 18, 16, 17 let. Jsem spokojený. Pro některé to byl úplně první extraligový zápas. Za mě dobrý,“ nechal se slyšet kouč Přerova Radim Vlček.

„Hráli jsme proti Liberci, který měl v sestavě pět reprezentantek,“ dodal Vlček.