Slušně zaplněna hala Vodova viděla v sobotu v podvečer skvělou podívanou plnou napínavých momentů a krásných výměn. Oba týmy byly při chuti, domácí hráčky navíc hnali dopředu skvělí fanoušci a odměnou jim byla velká bitva, kterou však lépe rozehrál i zakončil Liberec.

„Liberec byl v sobotu nejlepší z našich posledních tří vzájemných utkání. Dnes jsme od výhry byli asi nejdál, byť jsme jeden set vybojovali a převzali v zápase iniciativu. Vážím si moc velké podpory našich fanoušků, kteří tu dnes vytvořili parádní atmosféru,“ hořce pravil Erik Nezhoda, trenér Králova Pole.

Liberecké volejbalistky doma porazily Královo Pole 3:1.
Rozdílný vstup do play-off. Neunesli jsme to psychicky, hlesl Demar

Severočešky vyhrály první set, v tom druhém ale domácí hráčky srovnaly. Důležitou třetí sadu ovládla opět Dukla, tu čtvrtou zlomily hostující volejbalistky za stavu 11:12 velkou bodovou sérií.

„Brno nás trápilo, což je v letošní sezóně pravidlem. Byla zde skvělá kulisa. Tady to pro nás letos není vůbec jednoduché, takže gratuluji celému našemu týmu, že zvládl tak těžké utkání,“ přiznal Libor Gálík, trenér liberecké Dukly.

„Jsem ráda, že jsme vyhrály. Byl to hodně těžký zápas plný nevynucených chyb. Královo Pole je pro nás nelehký soupeř, což ukazuje v celé sérii. Musíme se připravit na úterní zápas a doufám, že ho zakončíme stejně jako v sobotu, ale hezčím volejbalem,“ pevně doufá Klára Vyklická, kapitánka Dukly.

Pokud v úterý Liberec vyhraje, jde do semifinále.„Do zápasu jsme šly s tím, že musíme bojovat. První set byl z naší strany nervózní, druhý byl přesným opakem – hrály jsme naši hru, pomohly si servisem a Liberec zatlačily. To je přesně ta hra, která na Liberec platí. Bohužel zbytek zápasu si soupeřky ošéfovaly jako zkušenější tým. Víme ale, na čem makat. Výsledku je škoda, i kvůli fanouškům, kteří dnes byli skvělí. Rozhodně však neskláníme hlavy a dál budeme bojovat,“ burcuje celý tým Kateřina Pelikánová, kapitánka VK Královo Pole.

Co další čtvrtfinálové série? Po dvou zápasech vede 2:0 Olymp Praha nad Ostravou, Prostějov nad olomouckou Šantovkou a brněnské Šelmy nad Přerovem.