Výsledky Liberce: Prostějov 1:3, Ostrava 0:3, Linec (Rakousko) 3:2, Přerov 2:3, Linec 2: 3.
Sestava TU Liberec: Nahrávačky: Smolková, Rašková, smečařky: Neumannová, Soumarová, Ševců, blokařky: Vinecká, Holásková, Veselá, Votroubková, diagonální hráčky: Endlerová, Živcová, libero: Ullmannová.

„Na hře se projevil dvou týdenní výpadek nahrávaček, navíc jsme předvedli velké množství nevynucených chyb v herní činnosti jednotlivce. Měli jsme problémy se stabilitou v HK I po přihrávce, v HK II po našem servisu. Největší problém byl s blokováním v zóně II a zpracování míčů v postavení,“ zhodnotil vystoupení na turnaji trenér Luboš Bednář.

Liberec má ještě před startem extraligy (sobota 20. září od 17 hodin na Harcově Frýdek–Místek) před sebou tři tréninky, takže děvčata mají na čem pracovat.

Do týmu musí nyní Bednář začlenit juniorskou reprezentantku – nahrávačku Lucii Smutnou. „Ta se vrátila z neúspěšného mistrovství Evropy juniorek v Itálii, kde naše reprezentace prohrála rozhodujcí zápas o postup mezi osm nejlepších týmů s Ukrajinou i přes fakt, že vedla 2:0 na sety.

Lucka odjížděla na turnaj v pozici nahrávačské jedničky, kterou si vybojovala na kvalifikacích v březnu v Estonsku a v červenci v Belgii, přesto po první prohře ve skupině se už na palubovku dostávala vyjímečně a v zápase s Ukrajinou i přes hrůzyplný průběh třetího, čtvrtého a pátého setu, příležitost nedostala. Proto je zdravě naštvaná a věřím, že se bude chtít ukázat libereckým fanouškům v sobotu proti Frýdku-Místku,“ dodal trenér Bednář.

„Nový ročník má pouze dva kvalitní týmy – Prostějov a Brno. Překvapit může Olomouc, oslabený je Olymp. Kooptování juniorské reprezentace do soutěže bude mít spíše kontraproduktivní charakter,“ vidí extraligu trenér.