S mimořádně malými zkušenostmi v takové soutěži, s více než polovinou hráčů v ještě kadetském věku, musí nutně družstvo bojovat „jen“ o udržení v soutěži a první tři dvoukola Extraligy to samozřejmě potvrzují.

Přes výborný výkon v jednom utkání s národním týmem kadetů, jenž nově v soutěži startuje, a dvou zápasech s favorizovanou Prahou družstvo má pochopitelný problém držet krok. Polovinu prohraných setů tým ztratil až v koncovce, což je daň nezkušenosti a nevyhranosti, ale vedení družstva hodnotí pozitivně už jen to, že se takto nevyzrálý tým (na úroveň této soutěže) dokáže s těžkými soupeři prát až do koncovek. Notabene v situaci, kdy oba zkušenější středoví hráči byli zraněni a hrát museli zbývající dva kluci - kadeti.

Polovina družstva na tréninky dojíždí a organizace přípravy je tedy náročná. Vydrží-li ale tým trpělivostí čelit prohrám, má určitě šanci nejvyšší soutěž udržet, je schopen se zlepšovat, většina hráčů je velmi obětavá a připravena hodně trénovat, což je základ. Disponuje i velmi dobrými fyzickými a somatickými předpoklady, na testovacím předligovém turnaji v Hradci Králové v září byli hned tři členové týmu mezi dvaceti nejlepšími testujícími hráči a družstvo jako celek bylo velmi nadprůměrné.

„Je důležité, aby se nyní tvrdě pracovalo s cílem zlepšovat se jako jednotlivci i jako tým, bez ohledu na okamžité výsledky. Základní část soutěže se hraje do února a kolektiv má tedy ještě další čtyři měsíce na to, aby dále jeho výkonnost vzrostla před boji o konečné pořadí a záchranu,“ řekl trenér Petr Prokop.