V dalších zápasech elitní soutěže mužů šlo hlavně o vylepšení výchozí pozice pro vyřazovací boje. To se nepodařilo ani Dukle Liberec, která nestačila na domácí palubovce na stále se zlepšující Kladno, ani Brnu, které prohrálo s Odolenou Vodou a ani Ostravě, která podle předpokladů padla na palubovce Karlovarska. Naopak Ústí nad Labem si polepšilo a poskočilo na sedmou příčku UNIQA extraligy.

Ústečtí nastoupili proti Zlínu ve speciální kombinaci připomínající ukrajinskou vlajku a vyjadřují tak podporu napadenému státu. Jako ostatní kluby extraligy, také SKV i Fatra se zapojily do iniciativy proti pořádání mistrovství světa ve volejbale na území Ruska.

„Se třemi body jsme spokojeni. Hra ideální nebyla. Děkujeme fanouškům za jejich neúnavné povzbuzování. Pochvalu zaslouží mladý Lank, který své zkušenější spoluhráče vytáhl v koncovce zápasu výborným servisem z bryndy,“ uvedl Lubomír Vašina, trenér SK Volejbal Ústí nad Labem, jehož tým urval třetí sadu 30:28.

„Domácí nás přehráli na servisu a na nahrávce. Škoda třetího setu. Vedení v koncovce jsme měli přetavit ve vyhraný set,“ uvedl zlínský trenér Přemysl Obdržálek.

Liberečtí nesmazali ztrátu, kterou v průběhu sezony nabrali, Kladnu podlehli 0:3. „Asi jsme chtěli tentokrát hrát kapku jinak. Začít dobrým servisem a do toho jsme se zase vůbec nedostali a zase naopak jsme znervózněli. Ale musím uznat kvalitu Kladna, protože nyní koukám na dnešní statistiku a hrálo absolutně bez chyb a přehrálo nás vlastně v obraně. Obranu beru jak blok, tak i pole. Myslím si, ač to bylo o dvou koncovkách v prvním a druhém setu, tak byli stále delší a celý ten zápas jsme podle mě tahali za kratší konec,“ uvedl Petr Brom, trenér VK Dukla Liberec.

„Zlobily nás koncovky prvního a druhého setu. Zvláště tu druhou koncovku, tu jsme si měli uhrát. Bohužel, když si pustíme mančaft, který je v současné době na třetím místě před sebe o čtyři body na začátku každého setu, tak se s ním potom těžko hraje,“ uvedl liberecký kapitán Jakub Veselý.

Extraliga žen měla na pořadu už 25. dějství, nabídla souboj loňských finalistek. Svěřenkyně trenéra Libora Gálíka neztratily jediný set.