První dva sety vyhráli hosté 25:20 a 25:21. Vypadalo to, že si Brňané dokráčí k pohodlné výhře, jenomže Liberečtí zmobilizovali své síly a zahájili velkolepý obrat. Třetí sadu vyhráli 25:21, a když ovládli poměrem 25:23 i čtvrtý set, bylo jasné, že o vítězi tohoto duelu rozhodne až poslední možná pátá sada.

Psychicky posílení domácí přemohli Brno 15:10 a celkově pak 3:2 na sety.

V tabulce patří liberecké Dukle páté místo, přičemž na čelo tabulky ztrácí sedm bodů. Zajímavostí je, že týmy od čtvrté do sedmé pozice dělí jenom skóre.

Na palubovce se představil v libereckém dresu Alexander Šafranovič, který měl na obličeji ochrannou masku, čímž chránil zlomený nos.

Muži odehrají další klání v sobotu 9. listopadu od 18 hodin proti lídrovi tabulky z Karlovarska, který zatím neztratil ani bod a proti Liberci tak bude favoritem. Mužstvo zpod Ještědu ale bude mít výhodu domácího prostředí.

Vyrovnaný duel sehrály také liberecké volejbalistky, které se představily v Praze proti Olympu. Začaly stejně jako jejich mužští kolegové, protože úvodní dva sety ztratily 21:25 a 23:25. V dalším průběhu zápasu zabraly a po výhrách 25:19 a 28:26 vyrovnaly stav utkání na 2:2.

Na rozdíl od můžu ale rozhodující sadu nezvládly, prohrály 15:11 a do Liberce si odvezly celkovou porážku 2:3 na sety.

Ženy se v tabulce UNIQA extraligy drží na šestém místě se ziskem 12 bodů. Na první místo ztrácí jedenáct bodů.

V příštím kole zajíždí liberecké ženy do Prostějova, kde se představí v sobotu 9. listopadu od 15 hodin.

Ženy odehrají další domácí střetnutí až v sobotu 16. listopadu od 18 hodin a jejich soupeřkami budou volejbalistky Šternberku.

Fanoušci libereckého volejbalu se mají v dalších dnech na co těšit.