Severočeši přišli o reprezentačního nahrávače Janoucha, který přestoupil do Německa. Skvěle ho však zastoupil polský nahrávač Mateusz Biernat, který byl vyhlášen mužem utkání. „Nemyslím si, že já jsem hrál nejlépe. Celý tým odehrál dobrý zápas,“ bránil se role hvězdy Biernat, který nejčastěji kooperoval s Janem Štokrem. Hvězdný univerzál se postaral o 15 bodů Dukly.

Domácím náramně vyšly oslavy výročí sedmdesáti let od vzniku Dukly. Vítězství tleskala spousta osobností včetně medailistů z mistrovství světa nebo olympijských her.

„Snažili jsme se tlačit na servisu a dva sety se nám to dařilo. Ve třetím jsme to trochu zdramatizovali, ale celkově jsme to zvládli. Věřím, že i obrana bude fungovat ještě líp,“ uvedl kouč Michal Nekola, která zahájil pod Ještědem už svoji jubilejní desátou sezonu v řadě a po dvou bronzech by chtěl získat titul.

Hosté nepodali špatný výkon, jenže na Duklu prostě neměli. „Ostuda to rozhodně nebyla. Liberec nás držel pod tlakem výborným servisem. Naopak my jsme na servisu často kazili. Na servisu a přihrávce byl Liberec o třídu lepší,“ uznal trenér Zlína Roman Macek.

Dukla Liberec – Fatra Zlín 3:0 (21, 18, 19)
Nejvíce bodů: Štokr 17, Pietruczuk 9, Veselý 7, Správka a Leikep 5 – Čech 11, Adamec 9, Navláčil a Motyčka 6, Čechmánek 4. Rozhodčí: Fink, Kvarda. Diváci: 500.
Liberec: Biernat, Pietruczuk, Veselý, Štokr, Leikep, Správka, libero: Kopáček. Trenér: Michal Nekola.
Zlín: Čechmánek, Čech, Motyčka, Barták, Navláčil, Adamec, libero: Bláha. Střídali: Kittel, Šulc. Trenéři: Roman Macek, Přemysl Obdržálek.