V úvodním utkání osmifinále Poháru CEV ovládla Dukla první set, jenže žádná senzace se nakonec nekonala. Euforie pod Ještědem rychle vyprchala. Italský favorit ze Série A1 otočil a zvítězil 3:1 po setech 23:25, 25:21, 25:12, 25:19. Odveta se hraje za dva týdny ve Veroně.

„Začali jsme výborně, první dva sety byly vyrovnané. Od půlky třetího setu jsme se už těžko prosazovali a až do konce jsme hráli pod tlakem. Kluci bojovali o každý míč a získali spoustu zkušeností,“ hodnotil utkání trenér Dukly Michal Nekola.

Vůdčí osobností v libereckém týmu byl opět Jan Štokr, který se postaral o 24 bodů a dvě esa. Právě v Itálii strávila česká hvězda nejúspěšnější roky své kariéry. „Pro mě to byl speciální zápas. Za Veronu hrají dva bývalí spoluhráči s Trenta, takže jsem byl hodně namotivovaný a užíval jsem si to,“ svěřil se Štokr, který uznal kvalitu soupeře. „Je vidět, že Verona je úplně někde jinde. Ale v úvodu jsme je zaskočili. Mohli jsme vyhrát druhý set a možná i čtvrtý,“ litoval Štokr.

I když postup už je jen v rovině teorie, Severočeši ještě nic nevzdávají. „Do odvety musíme jít s čistou hlavou, každý zápas začíná 0:0. Víme o síle soupeře, ale nedáme jim nic zadarmo. Budeme bojovat a rvát se o každý míč,“ slíbil Nekola.

„Nesmíme se toho bát a opět na ně vlítnout. I oni dělají chyby,“ nabádal zkušený univerzál Štokr.

Pohár CEV - úvodní utkání osmifinále: Dukla Liberec - Calzedonia Verona 1:3 (23, -21, -12, -19).