Liberečtí tak do zápasu nastupovali s velkou motivací, že mohou být prvním týmem aktuálního ročníku, který Karlovarsku připraví premiérovou porážku.

Nicméně ve městě pod Ještědem začali lépe hosté, kteří ovládli první set 25:17 a druhý 25:23. Vypadalo to, že si v Liberci dokráčí pro další vítězství a bodově odskočí na čele soutěže.

Svěřenci trenéra Michala Nekoly však zmobilizovali všechny fyzické a psychické síly a zahájili mohutný obrat. Třetí sadu vyhráli domácí těsně 25:23, zatímco čtvrtý set vyzněl relativně jednoznačně pro Duklu v poměru 25:15.

O vítězi tohoto střetnutí tak musel rozhodnout až poslední pátý set, který psychicky posilnění hostitelé urvali pro sebe 16:14.

Dukla se tak stala prvním týmem v této sezoně, který dokázal přetlačit Karlovarsko. Přes 850 diváků tak bylo svědky velkého obratu proti lídrovi tabulky.

Karlovarsko nicméně i dál zůstává na prvním místě, Liberec je čtvrtý.

ŽENY NEBODOVALY

Liberečtí volejbalisté v dalším kole změří své síly s týmem Odolena Voda. Duel je na programu v sobotu 16. listopadu od 18 hodin.

Zatímco muži Dukly slavili důležité vítězství, ženy odjely z Prostějova s nepořízenou. Hanáci byli podle tabulkového postavení mírným favoritem, jenomže v samotném utkání nedali Liberci prakticky „čuchnout“.

První set vyhrál Prostějov jednoznačně 25:16 a také další dvě sady se odehrály v podobném duchu. Nejprve domácí zvýšili na 2:0 po triumfu 25:17 a liberecký zmar dokonala třetí sada, kterou Prostějov opanoval poměrem 25:11.

Prostějov je v tabulce na čtvrté pozici se ziskem dvaceti bodů, Liberec je momentálně šestý s dvanácti body na kontě.

Liberecké ženy v dalším duelu hostí Šternberk. Klání se uskuteční v sobotu 16. listopadu od 18 hodin ve SH Dukla.

UNIQA EXTRALIGA

Muži

VK Dukla Liberec – Karlovarsko 3:2 (17:25, 23:25, 25:23, 25:15, 16:14)
Rozhodčí: Fink – Krtička.
Diváci: 856.

Sestava Liberce: Kunc, Pietruczuk, Srb, Veselý, Leikep, Kopáček, Štokr, Indra, Holubec, Šulista, Biernat, Šafranovič. Trenér: Nekola.

Ženy

Prostějov – Liberec 3:0 (25:16, 25:17, 25:11)
Rozhodčí: Trumpeš – Horký.
Diváci: 350.

Sestava Liberce: Kolářová, Kohoutová, Vrábelová, Bajusz, Šulcová, Svobodová, Šustrová, Bartošová, Dostálová, Candrakova, Wopereis, Gálíková. Trenér: Gálík.