Nejvyšší soutěž žen dohrává v předposledním dějství čtyři zápasy, Dukla Liberec smetla Šternberk 3:0 už v předehrávce.

„Závěr ligy opravdu nabídne zajímavé zápletky. My se v případě dvou výher a zároveň zaváhání Odolky můžeme dostat do šestky, která se vyhne předkolu. Ztrácíme sice šest bodů, ale máme přijatelnější los než Odolena Voda,“ uvedl manažer ústeckého SKV Miroslav Přikryl.

Ústecký osud může ovlivnit i Liberec, který se nejdříve utká s tabulkovým sousedem Brnem a pak narazí právě na Aero. „Dukla neprožívá ideální sezonu, ale budeme ji fandit,“ přiznal šéf ústeckého klubu. 

Ústí jede do Frýdku-Místku a končí za týden doma s Ostravou. Odolena Voda má druhý Jihostroj České Budějovice a končí právě pod Ještědem. „Frýdek nás trošku straší, nemohou se dostat z 11. místa, nemají o co hrát, proto budou uvolnění, v pohodě, určitě se ukáže nadšení odchovanců, kteří budou nepříjemní. Klub trénuje náš bývalý kouč Jakub Salon, o to bude předposlední zápas základní části specifičtější. Hrát se navíc bude až v neděli večer, a tak třebaže jedeme už v sobotu, budeme sledovat turnaj extraligových dorostenců, kde máme Lanka a Baláže a případně se k nám v průběhu víkendu připojí.“

Přikryl nechce spekulovat, na koho jeho tým narazí. „Nespekulujeme a v podstatě ani kalkulovat a ovlivnit postavení Brna a Liberce nemůžeme. Pokud Aero nezaváhá, skončíme asi sedmí a do předkola půjdeme na Ostravu, kterou jsme v extralize u ní 3:2 porazili, ale jinak to pro nás není top soupeř. V paměti máme vyřazení tímto mužstvem ve čtvrtfinále Českého poháru, navíc se poměříme v posledním 22. kole na naší palubovce. Jsme rádi, že máme tým kompletní,“ dodal Přikryl.

21. kolo kolo extraligy volejbalistů:

Sobota, 5. března:

16:00 Brno – Liberec

17:00 Ostrava – Příbram

17:30 Zlín – LviPraha

18:00 Aero – Budějovice

Neděle, 6. března:

18:00 Beskydy – Ústí n. L.

Pondělí, 7. března:

17:00 Kladno – Karlovarsko