Muži usilovali o Český pohár, jenže hned v semifinále prohráli s Kladnem 1:3. První set sice svěřenci trenéra Michala Nekoly urvali pro sebe v poměru 25:22, ale v dalších třech sadách bylo úspěšnější Kladno.

„Protočili jsme skoro zase celou lavičku a je to jako celou sezónu, nahoru, dolů. Asi jsme si to prohráli ve čtvrtém setu, který jsme měli dobře rozehraný, a Kladno nás ke konci ubránilo,“ přiznal kapitán Dukly Jan Štokr.

„Klasický pohárový zápas, který rozhodují detaily a my jsme v nich byli horší. Čtvrtý set jsme měli dobře rozehraný, ale zase zbytečnými chybami jsme ho nedohráli. Kladno v tomto asi bylo trpělivější a zaslouženě zvítězilo,“ dodal trenér Liberce Michal Nekola.

Lépe se nevedlo ani ženám. Ty se v rámci 24. kola UNIQA extraligy žen představily v Olomouci, kde nakonec neuhrály ani jeden set. Dá se říct, že Hanáci kontrolovali celý zápas od začátku až do konce. Důkazem budiž poměr setů 25:11, 25:20 a 25:11.

„Snad kromě druhého setu mělo domácí družstvo stále výrazně navrch. Málo jsme bojovaly jako tým a podle toho celý zápas i dopadl,“ zhodnotila kapitánka Liberce Eva Svobodová.

„Gratuluji soupeři k hladkému vítězství, my jsme sem přijeli už předem poraženi. Bylo vidět i během rozcvičky, že tým není v pohodě, a tomu odpovídal celý první set. Ve druhém jsme se zvedli, bojovali jsme i ve třetím, ale neměli jsme sebemenší šanci,“ smutnil kouč ženského týmu Dukly Libor Gálík.

V sobotu od 15 hodin hrají ženy doma s Ostravou.