Druhý nejvyšší evropský pohár už bude pokračovat bez české účasti. Dukla byla letos jediným tuzemským zástupcem v soutěži, jelikož celky Brna a Českých Budějovic se kvůli komplikacím s koronavirem odhlásily.

Při úterní výhře v osmifinále nad Minskem táhl Duklu dvaceti body univerzál Jan Štokr, ale ruský celek eliminoval jeho útočnou sílu na polovinu. Přesto dokázal Liberec v prvním a třetím setu hrát s favoritem vyrovnanou partii.

V úvodu se po třech výměnách kvůli problémům s technikou deset minut nehrálo. Po pauze Dukla celý set prohrávala, ale po úspěšném bloku Krajčoviče srovnala 21:21. V při druhém setbolu soupeře však smečoval Štokr do autu.

Ve druhé sadě se Liberci nedařilo nic a náskok Zenitu postupně narůstal až na konečných jedenáct bodů. Třetí set vypadal nejnadějněji. Svěřenci trenéra Michala Nekoly vedli až o pět bodů 16:11, ale po neúspěšném útoku středem sítě bylo srovnáno na 18:18. V koncovce byli hráči Petrohradu lepší.

„Dnes Petrohrad dominoval v obraně na síti. Třináct bodových bloků za tři sety je úžasné číslo. Navíc měl spoustu nadražených míčů blokem. My jsme se navíc nemohli prosadit proti jejich vysokému bloku. Přesto si myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Kromě půl setu, v druhém, kde jsme trošku herně odešli. Ale v prvním a ve třetím setu to byla velice vyrovnaná partie. Myslím si, že dnes rozhodla jejich výborná obrana – vysoký blok, přes který se nám velice těžko dařilo prosadit," řekl liberecký kouč Michal Nekola.

„Jinak si myslím, že jsme celkově odvedli slušný výkon v Poháru CEV. Postoupili jsme přes mistra Rakouska a mistra Běloruska. Narazili jsme až na top tým ruské ligy, se kterým jsme odehráli dva velice vyrovnané sety ze tří. Myslím si, že jsme reprezentovali dobře nejen Duklu, ale i český volejbal. Jenom škoda, že se nám nepodařilo uhrát trošku víc v dnešním utkání, ale soupeř prokázal svoji kvalitu.“

V Lize mistrů čeká Karlovarsko v únoru druhý turnaj skupiny E, ale šance na postup má minimální. V semifinále Vyzývacího poháru jsou pražští Lvi.

Pohár CEV volejbalistů - čtvrtfinále v Pazardžiku (Bulharsko):

Zenit Petrohrad - Dukla Liberec 3:0 (24, 14, 22)

Nejvíce bodů: Poletajev 15, Kljuka 10, Ursov 9 - Štokr 10, Krajčovič 8, Leikep 7.