Dva nula na sety a 16:12 ve třetím vedli volejbalisté Aera Odolena Voda ve čtvrtém čtvrtfinále play-off nejvyšší soutěže. Na odvrácení konce sezony to ale nestačilo. Obrat favorizované Dukly Liberec řídil Jan Štokr, který zaznamenal 29 bodů. Severočeši získali sérii v poměru 3:1.

„Chybělo málo a mohli jsme se poroučet znovu do Liberce,“ přiznala po utkání jeho hlavní hvězda Jan Štokr. V první hodině utkání to byla skutečně velká jízda v podání domácích, kteří dostali halu do varu dvěma vyhranými sety. Ve třetím jim ale došel dech, což po utkání přiznal i trenér Jiří Šiller.

„I když jsme ještě dobře útočili, nebyli jsme už schopní bránit a vzdorovat, to rozhodlo,“ vrátil se do třetí sady, která znamenala viditelný zlom. Hosté se dostali na koně. Bezchybným výkonem si ve čtvrté sadě vynutili zkrácenou hru a semifinále už nepustili.

Diváci v hale i přes porážku znamenající konec sezony výkony hráčů Aera ocenili potleskem. Velkého uznání se loňskému účastníkovi baráže dostalo také od trenéra vítězů Michala Nekoly: „Musím smeknout. Odolka hrála celou sérii výborně. Pouze v minulém utkání jsme je zatlačili a byli lepší. Jinak se hrála naprosto vyrovnaná série.“

O to víc si kouč Dukly považoval obratu v hale, z níž odjížděl ve dvou předešlých případech s nepořízenou. „V prvních dvou setech jsme vyrobili moc chyb. Od třetího jsme tlačili servisem a přestali chybovat, to bylo rozhodující,“ chválil své hráče.

Aero O. Voda – Dukla Liberec 2:3
Sety: 22, 20, -22, -16, -7, nejlepší hráči: Mikula 18, Rusell 14 – Štokr 29, Grut 21, smeče: 50:59, bloky: 6:11, body z podání: 7:9, chyby: 38:34, hráno 121 minut, konečný stav série: 1:3, postoupil Liberec.