Obhájci trofeje v domácím prostředí porazili Brno 3:1. Následovaly zápasy Ostravy s Opavou (3:2), Brna s Opavou (3:2) a v závěrečném duelu sobotního programu Liberečtí změřili síly v předčasném finále celého turnaje s týmem DHL Ostrava. V něm si vítězstvím v poměru 3:0 zajistili postup a to nezávisle na výsledcích nedělních utkání. Ačkoli již měli jistý postup do finále, ani v posledním utkání skupiny nezaváhali a porazili Opavu 3:1.

Liberečtí zvládli semifinálový turnaj na sto procent. V součtu s osmi extraligovými výhrami v řadě mají za sebou v závěru roku jedenáctizápasovou šňůru bez prohry v českých soutěžích.

Nedělní závěrečná utkání byla pro všechny týmy už jen příležitostí kvalitně si zatrénovat nebo vyzkoušet mladé hráče. V duelu o druhé místo zvítězila Ostrava nad Brnem 3:1, Opava z Liberce odjela s třemi porážkami.

Trenér vítězného celku Dukly Liberec Vladan Merta byl spokojen: „Nebylo to tak jednoduché, jak se podle výsledků může zdát. Naše skupina byla určitě silnější, než ta druhá, která se bude hrát na Kladně. Ostrava je vždy velmi těžkým protivníkem, Brno je nevyzpytatelné a ani Opava nedá nic zadarmo. Pro nás bylo důležité vyhrát hned úvodní sobotní duel s Brnem, což se povedlo, i když jsme měli trochu obavy z dopoledního začátku. Přece jen, máme v družstvu i starší hráče… Výborný volejbal se potom hrál v našem sobotním večerním zápase s Ostravou, což bylo vlastně předčasné finále. Jsem velmi rád, že jsme toto klíčové utkání zvládli bez ztráty setu. Cíl jsme splnili a kluci si teď konečně mohou pár dní odpočinout. Když spočítáme všechny zápasy v extralize i domácím poháru, tréninky a k tomu náročné cestování k odvetě Poháru CEV do Černé Hory, tak vlastně hráči neměli zatím za celý prosinec ani jeden volný den. Ale hned po Novém roce se opět sejdeme, 2. ledna jedeme na mezinárodní turnaj do Bratislavy.“

Výsledky semifinálové skupiny ČP volejbalistů v Liberci:

Sobota: Dukla Liberec - JMP Brno 3:1 (22, 11, -21, 20). Rozhodčí: Večeřa, Rychlík. Čas: 96 minut. DHL Ostrava - VK Opava 3:2 (20, -20, -26, 23, 10). Rozhodčí: Rychlík, Večeřa. Čas: 115 minut. JMP Brno - VK Opava 3:2 (11, -19, -17, 23, 5). Rozhodčí: Koldinská, Kvarda. Čas: 101 minuta. Dukla Liberec - DHL Ostrava 3:0 (23, 20, 21). Rozhodčí: Kvarda, Koldinská. Čas: 73 minuty. Neděle: DHL Ostrava - JMP Brno 3:1 (-21, 26, 21, 18). Rozhodčí: Koldinská, Kvarda. Čas: 97 minut. Dukla Liberec - VK Opava 3:1 (15, -21, 17, 17). Rozhodčí: Kvarda, Koldinská. Čas: 81 minuta.

Konečné pořadí: 1. Liberec 6 bodů (sety 9:2), 2. Ostrava 5 (6:6), 3. Brno 4 (5:8), 4. Opava 3 (5:9).
Sestava vítězného družstva Dukly Liberec: Čermák, Repák, Pešl, Dittrich, Vencovský, Nesvačil, libero Ticháček. Střídali: Hlinovský, Žáček, Jeslínek, Polák, Vodvárka, Fučík.

Dukla Liberec se v pohárovém finále představí už počtvrté za sebou, v minulé i předminulé sezoně ho vyhrála a bude tak potřetí v řadě obhajovat vítězství v Českém poháru, který znamená vstupenku do pohárové Evropy (vítěz se stává účastníkem CEV Cupu).

Turnaj druhé semifinálové čtveřice se uskuteční v pondělí a v úterý v Kladně, kde budou soupeři domácího celku ČZU Praha, Příbram a Zlín. Finále Českého poháru se hraje 16. února, dějiště bude teprve určeno.