DHL Ostrava – Dukla Liberec 3:1 (23, 21, –24, 23)

Zápas byl hodně dramatický – hostům šlo o co nejlepší výchozí pozici pro play off, tým DHL, který si 2. příčku zajistil už v předcházejícím kole, chtěl udržet svou neporazitelnost pod domácí sítí. O výsledku se rozhodovalo až v závěru setů. Zásluhou výborné obrany na síti i v poli v nich Ostrava dokázala otočit nepříznivé skóre ve svůj prospěch – v první sadě z 20:22 na 24:22, ve druhé z 19:20 na 23:20 a ve třetí z 19:21 na 24:21.

S výjimkou třetího dějství, v němž čtyřikrát chybovala na podání i v útoku do autu a promarnila tak tři mečboly, ostatní tři koncovky úspěšně zakončila.
„V prvním setu jsme vedli 21:17 a nakonec ho prohráli 23:25. To byl zlomový moment, který rozhodl o osudu celého zápasu,“ přiznal kapitán Dukly Jan Jeslínek.

„Mančaft začíná být silný, porazili jsme čerstvého vítěze Českého poháru. Kluci podali dobrý výkon,“ byl spokojen kouč Ostravy Jaroslav Tomáš. „Na soupeře jsme měli takticky velice dobře připravenou obranu a Liberec hrál přesně ty údery, které jsme čekali,“ radoval se domácí nahrávač Juraj Zaťko. „Doufám, že domácí neporazitelnost pro nás bude startovací motor a pomůže nám i v play off,“ přeje si Zaťko další vítězství.

Rozhodčí: Labašta a Hudík, čas: 95 min., diváci: 500. DHL: Zaťko, Správka, Kubala, Motys, Kozák, Klapal, libero Václavík – Mikula, Kořistka. Dukla: Repák, Nesvačil, Dittrich, Vencovský, Pešl, Čermák, libero Ticháček – Polák.

(ro)

V play off s Opavou

Dukla po této prohře vypadla z první čtyřky tabulky a v konečném pořadí základní části jí patří 5. místo. Ve čtvrtfinále play off se střetne s Opavou, která vyhrála 3:0 ve Zlíně a zajistila si 4. příčku v tabulce. Sérii zahájí dvěma zápasy na domácí palubovce opavský celek, který v této sezoně Duklu v obou extraligových vzájemných duelech porazil 3:2.

Druhá Ostrava se ve čtvrtfinále utká se sedmým Zlínem, další dvojice tvoří Kladno – JMP Brno a České Budějovice – Příbram. Série se hrají na tři vítězství a odstatují 6. a 7. března.

(jsd)