„Je to hodně důležitý zápas. Ani ne z toho důvodu, že můžeme být první, ale proto, že poslední zápasy nám vyšly, ale sehráli jsme je doma. Chceme si dokázat, že umíme hrát i venku,“ uvedl trenér Liberce Vladan Merta.

„Rádi bychom na poslední zápasy navázali,“ dodal. Dukla v nich smetla Opavu a ČZU Praha.
Liberci se ale rozrůstá marodka. K dlouhodobě zraněnému Michalu Bízovi přibyl Dalibor Polák (bolesti zad) a Petr Vampola (problémy s kolenem).
„Rádi bychom Příbrami oplatili porážku z prvního vzájemného utkání,“ přeje si kouč Dukly. Středočeši se na podzim pod Ještědem radovali v zápase plném zvratů z výhry 3:2.

Pokud dnes Liberec zvítězí, v extraligové tabulce přeskočí o jeden bod vedoucí České Budějovice, které v pondělí prohráli v Opavě. Do konce prvních dvou třetin pak zbývá Liberci odehrát již dva zápasy. Doma s Ústím nad Labem a televizní zápas v Kladně. V poslední třetině základní části budou mít týmy v první polovině tabulky výhodu jednoho domácího utkání navíc.

Zápas v rámci 16. kola začíná dnes od 18 hodin.