Nic na tom nezměnila sobotní očekávaná výhra nad účastníkem baráže Benátkami nad Jizerou 3:1 (15, -20, 18, 19). „Trošku mě mrzí, že jsme nehráli koncentrovaně celý zápas. Ale získali jsme tři body,“ řekl liberecký trenér Michal Nekola a jedním dechem poděkoval fanouškům a pozval je na play off.

Je otázka, na koho parta z Podještědí v 1. kole vyřazovacích bojů narazí. O soupeři rozhodne v tomto týdnu až předkolo, které se hraje na dvě výhry. V úterý, ve čtvrtek a v případě vyrovnaného stavu i v sobotu se utkají Odolena Voda – Lvi Praha a Příbram – Ústí nad Labem.

Právě ústecký SKV, které sezonu senzačně rozjel a tabulku na podzim dokonce i vedl, utlumila série osmi porážek v řadě. Až na bod z Karlovarska svěřenci kouče Jakuba Salona neuhráli ve finiši vůbec nic a postupně se propadli až na 10. místo, tedy to pro předkolo play off nejméně výhodné.

50. kolo hokejové extraligy mezi HC Bílí Tygři Liberec vs HC Kometa Brno
Tygři znají termíny čtvrtfinále. Na soupeře si ale musí počkat

Situaci chtěl ústecký tým vylepšit sobotním domácím zápasem s Aerem Odolena Voda, ale neuhrál ani set (-22, -21, -16) a jen se ukázalo, kdo z obou soků má momentálně lepší formu.

„Nezbývá než pogratulovat soupeři. Hráli lépe a my nejsme schopni podat koncentrovaný výkon. Srážejí nás naše chyby. Každý z hráčů nese svůj podíl na výsledku a měli by také na sebe vzít odpovědnost. Sezóna ještě neskončila, čeká nás předkolo play off a tam mohou ukázat, zda jsou hráči nebo ne,“ uvedl pro portál cvf.cz ústecký trenér Salon.

„Bohužel nevím, co říct. Není to jen v dnešním zápase, ale o několika, co nezvládáme. Na tréninku jsme produktivní hlavně na servisu a pak přijde zápas a nic. Výrazně jsme si zkomplikovali postup do play off. Takže nám nezbývá než bojovat,“ uvedl ústecký kapitán Filip Kramar.

Jeho tým čeká Příbram, která bude mít výhodu, že první úterní a případně i třetí sobotní zápas sehraje doma. Na severu Čech se bude hrát pouze ve čtvrtek, od 17.00.