Na vedoucí příčku se díky lepšímu skóre vyhoupli právě Jihočeši, do čela však může jít dnes Kladno, pokud v televizní dohrávce uspěje v Příbrami. Zápas v Liberci rozhodli Budějovičtí lepší koncentrací v koncovkách prvního, třetího a čtvrtého setu, v nichž pokaždé zvítězili nejtěsnějším dvoubodovým rozdílem.

„V druhé sadě jsme měli problémy na přihrávce, ale dostali jsme se z toho. V důležitém čtvrtém setu jsme se dokázali vypořádat s náskokem Liberce,“ hodnotil trenér vítězů Petr Brom. „Prohrávali jsme už 16:20 a 18:21, ale dokázali jsme to otočit, čehož si cením. Přišla tam tříbodová šňůra, potom jeden trochu šťastný míč, a pak už jsme vedení nepustili. Chtěli jsme před utkáním Ligy mistrů s portugalskou Vitórií Guimaraes zahrát v Liberci dobře, nabrat sebevědomí, a to se povedlo.“

Kouč liberecké Dukly Vladan Merta neměl pro své svěřence ani slůvko chvály: „Ve všech herních činnostech jsme dnes zklamali. Od podání přes přihrávku až po útok. Někdy jako bychom se báli míče, nikdo na sebe nebyl schopný vzít zodpovědnost. Že skončila naše série výher, není až tak důležité. Víc mě mrzí ten dnešní výkon. Z naší strany to zkrátka bylo špatné, nebyla to naše obvyklá hra.“

V dramatické koncovce prvního setu Liberec nevyužil setbol za stavu 24:23, naopak hosté svůj první setbol proměnili, když argentinský univerzál Bonini vytloukl bloky. V druhé sadě se Dukla chytila dvěma esy Dittricha, otočila na 18:15, a když potom Nesvačilův blok přinesl zvýšení až na 22:17, bylo prakticky rozhodnuto o vyrovnání na 1:1. Druhý setbol proměnil Dittrich smečí na středu sítě.

V třetím dějství Budějovičtí od stavu 5:2 pro Duklu až po 17:21 pro Jihostroj nepovolili domácím ani jednou uhrát bod při libereckém servisu! V první části setu musel kvůli problémům s kotníkem odstoupit liberecký smečař Nesvačil. Budějovice získaly set druhým setbolem chytrou ulívkou smečaře Zacha.

Čtvrtý set byl jako na houpačce. Za stavu 5:8 poprvé v utkání nastoupil liberecký rekonvalescent, smečař Jeslínek. Domácí stahovali ztrátu a při servisu Dittricha potom odskočili na 18:14. Posléze vedli ještě 20:16 a 21:18, ovšem servis nahrávače Sládečka a výtečné bloky Zacha a Pochopa dostaly do vedení Jihostroj. Hosté proměnili druhý mečbol, když úspěšně smečoval Pochop.

DUKLA LIBEREC - JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:3 (-24, 20, -23, -23)

Čas: 102 min. Rozhodčí: Pecháček, Blažek. Zkažená podání: 13:14. Esa: 8:2. Diváků: 760. Liberec: Repák, Nesvačil, Dittrich, Vencovský, Pešl, Čermák, libero Ticháček, střídali Polák, Hlinovský, Žáček, Jeslínek. Budějovice: Sukuba, Sládeček, Zach, Pochop, Bonini, Čajan. libero Juračka, střídali Mach, Dvořák, Emmer.