sobotu skončila první polovina základní části volejbalové extraligy mužů a Dukla Liberec v 11. kole překvapivě utrpěla první domácí porážku.

Nestačila v koncovkách tří z pěti setů na nadšeně bojující Aero Odolena Voda a prohrála 2:3. V tabulce zůstává Dukla na druhém místě, ale její ztráta na Jihostroj České Budějovice vzrostla na 5 bodů. Před třetím Karlovarskem má Liberec čtyřbodový náskok.

Sobotní výsledek je vskutku historický, protože poslední domácí porážka Dukly v základní části extraligy je více než dva roky stará došlo k ní 28. října 2013 se Zlínem!

Úvod přitom v sobotu nenaznačoval, že by se mělo stát něco nečekaného. Při podání Patuchy se dostali domácí do vedení 4:0 a čtyřbodový odstup si udržovali až do stavu 16:12. Potom hosté vystrčili drápky, činili se zejména bývalý liberecký smečař Hýský a kapitán Aera Kramar. Odolka vyrovnala, ale v koncovce zejména díky blokům Dukla set vyhrála. V dalších dvou setech ale Liberečtí chybovali především v útoku a Aeru v koncovkách vyšlo, na co sáhlo.

Ve čtvrtém dějství Dukla dokázala zvrátit nepříznivý stav 17:20 na 24:22, důležité body uhráli Kriško a Zajíček. Kriško pak proměnil druhý setbol a zdálo se, že do tiebreaku půjdou domácí v pohodě. Začali slibně (5:2), jenže hostům se podařilo stáhnout ztrátu a když Kramar vyrovnal esem na 10:10, dostali se hráči Aera do euforie. Získali dvoubodový náskok, první mečbol za stavu 12:14 ještě neproměnili, ale za stavu 13:14 našel nejproduktivnější hráč zápasu Filip Kramar díru v dukláckém bloku a překvapení bylo na světě.

„Dnes jsme se trápili a celkově nám to nešlo," hodnotil zklamaný trenér Dukly Michal Nekola. „Spíš jsme bojovali, než hráli volejbal. Odolka hrála dobře, my jsme jí k tomu bohužel pomohli svými nevynucenými chybami."

Kapitán Aera Filip Kramar byl nadšen: „Bylo to naše nejbojovnější utkání, které jsme v sezóně předvedli. Smekám před celým týmem, komplexně všichni hráli skvěle a myslím si, že jsme si to vítězství za tu naši bojovnost zasloužili."

Druhá půlka ligy odstartuje již zítra. Dukla Liberec bude hrát opět doma, ve své hale v Jeronýmově ulici bude hostit od 18.00 hodin Ostravu.

LIBEREC - O.VODA 2:3

Sety: 22, -21, -22, 23, -13.

Rozhodčí: Kovář, Hudík. Čas: 133 min. Esa: 13:7. Zkažená podání: 16:17. Body z bloku: 11:10. Nejvíce bodů: Patucha 24, T. Kriško 16, Zajíček 15 Kramar 27, Hýský 21, Vachoušek a Prešinský po 9. Diváků: 600.

DUKLA LIBEREC: Patucha, Galabov, Staněk, Janouch, T. Kriško, Zajíček libero Kopáček. Střídali: Správka, Vencovský, Leikep. Trenér: Michal Nekola. AERO ODOLENA VODA: Kotrch, L. Bartůněk, Hladík, Prešinský, Kramar, Hýský libero Kotek. Střídal: Vachoušek. Trenér: Jiří Vojík.