Cyklomaraton Tour byl i v Liberci, kde si pro vítězství do cíle ve Vesci dojel Tomáš Vokrouhlík a stále vede v Českém poháru. Trať Okololiberce dlouhá necelých 60 kilometrů prověřila čtyři stovky závodníků hlavně ostrými kopci Jizerských hor.

Ještě v prvním okruhu jela v čele malá skupinka několika jezdců, ze které hned od startu jasně vyčníval právě Tomáš Vokrouhlík. Hned po průjezdu do druhého kola se podařilo Vokrouhlíkovi ostatním ujet a začal si tvořit větší náskok, který vyrostl až téměř na tři minuty. Bojovalo se už tedy jen o stříbro, a to si pro sebe urval silničář Benčík, který měl o něco více sil než třetí Michal Bubílek.

Mezi ženami byla opět nejlepší Ilona Bublová, která je zatím jasně ve vedení celého Českého poháru. Závodilo se i na poloviční trati, kde vyhrál Tomáš Podrazil a Ivana Pechoutová.

Výsledky Muži 1. Vokrouhlík (Factor Bike Team) 1:57:06, 2. Benčík (PSK Whirlpool Author) 2:00:19, 3. Bubílek (Kellys BikeRanch) 2:00:28. Výsledky Ženy: 1. Bublová (RockMachine-Cyklomax) 2:35:59, 2. Vejvodová (Merida Biking Team) 2:41:08, 3. Macíková (Ghost–Mojekolo.cz) 2:41:40.