„Začalo nás sedmnáct, teď odjel nemocný Jelínek, takže jsme v šestnácti,“ potvrdil trenér Jaroslav Vodička, který je s přístupem mladých hráčů, kde je nově i exopavský Hadaščok, spokojen.

„Kluci dobře trénují. Dopoledne jsme na běžkách, odpoledne běháme po svých. Večer máme posilovnu a regeneraci. Na závěr dne se sejdeme a půlhodinku rozebíráme, co jsme dělali špatně na hřišti a jak by to mělo vypadat. Největší nálož měli 28 km na lyžích. Běháme také s válci na zádech do kopců, byli jsme i na sjezdovce. Běžky řešíme závody jednotlivců, kde byl nejlepším Krystan. Ve středu jsme měli závod na 16 km na Královku a zpět. Kluci mají sporttestry, takže si je hlídáme,“ řekl trenér.

Samosebou okolo lyží se „motá“ horský vůdce Ota Petráček. „Mám tady osmnáct párů lyží, které každý den mažu. A to dvakrát,“ přiznal. O svaly se závodníkům stará dvojice masérů Milan a Petr Topinkové, kteří řešili zatím jen zhmožděný prst Krystana. Vodičkova parta se vrací v sobotu do Liberce, kde si mladí borci den oddechnou a v pondělí pokračují v další přípravě. Tu si zpestří ve středu 26. ledna utkáním v Mladé Boleslavi.