Liberec zaváhal v severočeském derby s Ústím nad Labem, které se pod Ještědem radovalo z vítězství 3:1.
Dukla v tomto roce prohrála vůbec poprvé po sérii pěti výhrách v řadě.

Do čela extraligy se opět vrátily České Budějovice, které zvítězily v Brně.
„Hráli jsme strašně špatně. Ústí přijelo s tím, že u nás nemá co ztratit. Soupeř riskoval a vycházelo mu to,“ smutnil liberecký trenér Vladan Merta.

Dukla začala špatně a celkem lehce ztratila první set. Druhou sadu sice Liberec vyhrál, ale to bylo z jeho strany vše.
Zápas se lámal ve čtvrtém setu, kdy Liberec vedl již 14:10 a směřoval k vybojování si rozhodujícího pátého setu. Hosté však dokázali srovnat a ve vyrovnané koncovce utkání rozhodnout ve svůj prospěch.

„V hlavách asi bylo malé podcenění a uspokojení z pěti výher v řadě. Všichni jsme byli po zápase naštvaní, ale to už bylo pozdě,“ řekl kouč Dukly s tím, že Ústí nad Labem vyhrálo naprosto zaslouženě.

„Liberec mě připadal tak trošku zakřiknutý, chyběli jim dva lidi ze základu a asi to bylo znát,“ podotkl ústecký kapitán Milan Bican, který na útoku zářil.
Poslední, osmnáctý zápas základní části na Liberec čeká za týden v pondělí, kdy se Dukla představí v televizním zápase na Kladně.
Po 18. kole extraliga pokračuje devítikolovou nadstavbou základní části, která definitivně určí dvojice pro čtvrtfinále play off. Kdo s kým bude hrát doma určí až postavení v tabulce po 18. kole.