Neporazitelnost nadále drží volejbalisté Dukly Liberec v letošním ročníku extraligy. Na odpor Brna narazili v sobotu jen v prvním setu, který Dukla zlomila až v koncovce, byť předtím prohrávala 16:19 a 17:20. Pak už na palubovce dominovala. „Koncovku první sady jsme pokazili a pak už se vytratili ze hřiště,“ konstatoval brněnský kouč Zdeno Hauer.

„Sice hladké vítězství, ale nebylo zase až tak jednoduché. V prvním setu jsme měli problém dohrávat hodně bodových míčů, ale naštěstí jsme dobře ztrátovali. Jak jsme zvítězili v prvním setu, kde jsme si v koncovce pomohli obranou, tak od druhého setu si myslím, že jsme byli jasně lepší a zaslouženě zvítězili,“ hodnotil výkon svých svěřenců liberecký trenér Michal Nekola.

Hráči Dukly byli ve všech činnostech lepší než Brno, pouze na bloku dokázali Brněnští domácím volejbalistům konkurovat. Koncovku zařídili střídající hráči: Démar úspěšným jednoblokem na 24:16 ve 3. sadě a poté po Vodvárkově servisu nedokázali dezorientovaní hosté vrátit do hřiště.

VK Dukla Liberec Volejbal Brno 3:0

Utkání 5. kola volejbalové Uniqa extraligy mužů v hale Dukly.

Sety: 22, 18, 16.

Rozhodčí: Z. Grabovský, Antušák. Čas: 71 minut. Esa: 4:1. Zkažená podání: 9:12. Nejvíce bodů: Piovarči 8 Mlčuch 4. Diváků: 340.

LIBEREC: Řezníček, Ticháček, Žáček, Hadrava, Pešl, Piovarči, libero Jeslínek. Střídali: Démar, Vodvárka. Trenér: Nekola.

BRNO: Písařík, Kuliha, Zajíček, Fořt, Šášek, Mlčuch, libero Muroň. Střídali: Kubalec, Fučík, Smrčina. Trenér: Hauer.

Další program Dukly: Ústí n. L. Liberec (čtvrtek 13. října, 18.00), Liberec Benátky n. J. (sobota 15. října, 18.00).