Finále:

České Budějovice – Ostrava 0:3 (26, 23, 23)

Ostravský obhájce poháru změřil síly s Českými Budějovicemi, které naposledy hrály finále před osmi lety. Aktuálně pátý celek extraligy se tak v Liberci utkal s prvním. Budějovice byly po výhře nad Libercem namlsány a za 92 minut obhájce porazily.

Všechny sety byly maximálně vyrovnané, takže rozhodovala koncovka. Dramatický byl zejména první set, který novopečený vítěz poháru vyhrál 28:26. „Ve vyrovnaném boji to bylo hodně o štěstí. Ostrava se v koncovkách sama dostávala pod tlak a my pak body dohrávali,“ sdělil trenér Petr Brom po triumfu.

Vítězná sestava: Čajan, Sukuba, Motys, Sládeček, Fila, Smrčka, Torcello, Mach, Michálek, Dvořák, libero: Juračka.

První zápas:

České Budějovice - Liberec 3:1 (-22, 17, 15, 18)

Dukla vstoupila do utkání slušně a vyhrála úvodní set. Jenže v tom druhém se najednou začala ztrácet, kazila a chybovala. Budějovice se dostaly do vedení, které překvapivě nepustily a srovnaly na 1:1. Ve třetí sadě Dukla ztratila v úvodu několik bodů opět kvůli chybám a hosté byli na koni. Vedli až o deset bodů.

Liberec měl pár dobrých záchvěvů, snížil, přesto sadu prohrál vysokým rozdílem. Podobný průběh měl i čtvrtý set, proto byl také posledním pro Duklu ve Final Four. Ve špatném začátku Liberečtí prohrávali o pět bodů a soupeř, který již byl v pohodě, náskok navyšoval. A hned prvním mečbolem ukončil nečekané liberecké trápení.

„První set byl výkon bezchybný, jenže jsme na něj nedokázali navázat. Přišly individuální chyby dvou - tří hráčů a pak jsme po počátečním neúspěchu psychicky zlomili. Nebyli jsme schopni dát servis a přijmout a Budějovice nás absolutně přehrály. Nedokázali jsme si psychicky poradit s tím, že prohráváme o čtyři body. Byly v naší hře individuální chyby, které rozhodly. Navíc na straně soupeře bylo i štěstí,“ zhodnotil výkon velice zklamaný ředitel VK Dukla Pavel Šimoníček.

Rozhodčí: Labašta, Hudík. Čas: 117 min. Diváci: 635.
Dukla: Novák, Jůna, Pešl, Kotrch, Vencovský, Nesvačil, libero: Ticháček. Střídali: Vodvárka, Fučík, Hýský, Jeslínek.