Tři týmy LTK Liberec, LTK Pardubice a TCF Purum Mariánské Lázně se střetnou o jediné postupové místo do finálové fáze, konkrétně do jedné z dvou finálových skupin (16.-18. 12. v Prostějově), kde se vítěz liberecké skupiny přiřadí k favorizovaným celkům TK Agrofert Prostějov a I. ČLTK Praha.

Liberečtí v minulých dvou letech základní skupinu vždy vyhráli a tento úspěch chtějí zopakovat i letos. V sobotu se U jezírka utkají s Mariánskými Lázněmi a v pondělí s Pardubicemi, mezitím se v neděli střetnou Západočeši s Východočechy.

LTK Liberec opět získal do svého týmu zajímavé zahraniční posily a největší hvězdou je 32letý dlouholetý daviscupový reprezentant Polska Łukasz Kubot, který letos vyhrál ve dvojici se Švédem Lindstedtem čtyřhru mužů na úvodním grandslamovém turnaji Australian Open.

Kubot, který je momentálně ve světovém žebříčku ve dvouhře na 170. a ve čtyřhře na 18. místě, již včera trénoval v hale U jezírka, jeho dnešní trénink začíná v 11 hodin.

Kubotovým osobním trenérem je šéftrenér a kapitán LTK Liberec Jan Stočes, jenž je pochopitelně hlavním strůjcem angažování polského tenisty do libereckého týmu.

V něm nastoupí i další polský daviscupový hráč Michal Przysiezny (ATP dvouhra 174.), dále polská tenistka Katarzyna Piter a hráči kmenového kádru Roman Jebavý, Michal Schmid, Dominik Süč, Lubomír Majšajdr, Petra Krejzová, Karolína Stuchlá (čerstvá halová mistryně republiky) a Tereza Janatová.

V týmech soupeřů jsou na soupiskách například Němec Gojowczyk, Chorvat Pavić (oba Mariánské Lázně), Slovák Martin (vítěz letošního Svijany Open), Bělorus Ignatik a Rumunka Mituová (všichni Pardubice).