Dráha byla velmi rychlá, proto také padaly rekordy. Veterán Halíř, který kvůli MČ obětoval závod Světového poháru veteránů, má formu, když v tréninku zajel nejrychlejší čas - 38.349 sec.

Celkem se jely dvě tréninkové a dvě finálové jízdy. Vítězný Nitsche měl součet časů finálových jízd 76.107, Halíř 77.210. Třetí Milan Vavruška ze Smržovky 77.514. Další pořadí: 4. Radek Říha (Dukla) 77.635, 5. Jiří maruška (77.971), 6. Pavel Feix (78.089), 7. Pavel Krykorka (všichni Smržovka) 78.453, 8. Václav Kořínek (Hanychov) měl v první jízdě pád.

Halíř jezdí na vypůjčených saních od Radka Říhy, který je nyní jeho mechanik. „Díky těm saním to je paráda,“ chválil Halíř, jenž za sebou nechal soupeře i o 25 let mladší, stejně tak i juniorskou reprezentaci. „Obětoval jsem závod veteránů, protože tento závod byl pro mne důležitý. Na kvalitní dráze jsem se mohl změřit s mladšími. Na kvalitních saních to jde skoro samo. Předloni jsem na těchto závodech byl šestý a loni osmý, takže letos nejlepší umístění,“ přiznal veterán Dukly.

Přitom cestu ke stříbru neměl jednoduchou. Praskla mu totiž před druhou jízdou sedací vana - kvůli váze pilota se zlomil laminát. Tím pádem nejsou saně tak ovladatelné, přesto Halíř na hraně rizika zajel slušný čas. „Do půl jedný v noci mi pak předseda svazu Drahoš Dušek opravoval saně, abych mohl jet příští den soutěž družstev. Tam jsem dojel spolu s Baránkovou z Oldřichova druhý. Jen škoda, že nemohl nastoupit Radek Říha, to bychom jinak vyhráli,“ řekl Halíř. Dvojsedadlové saně se nakonec jako mistrovství nejely, protože byly jen dvě dvojice. Halíř si tak s Lukešovou odjel dvě tréninkové jízdy.

Halíř se nyní bude připravovat na mistrovství republiky, které se jede ve Smržovce 24. a 25. ledna, již za účasti reprezentantů. Druhý víkend v únoru pak startuje na SP veteránů v Königsee. „Dvakrát v týdnu si zajedu do Smržovky, protože je pro mne mistrovství republiky po světovém poháru veteránů nejvyšší bod sezony. Navíc chci s Radkem na dílně ještě saně upravit, aby byly ještě rychlejší. Prostě si chci zařádit a porazit kluky o více jak čtvrt století mladší,“ dodal František Halíř.

Výsledky MRČ - ženy: 1. Lukešová (Smržovka), junioři: 1. Hainc (Klášterec), 2. Kudera (Jistebsko), 3. Frodl (Smržovka), juniorky: 1. Kotenová, 2. Revajová (obě Smržovka), 2. Lucie Baránková (Oldřichov), žáci: 1. Nitsche, 2. Mizera, 3. Tokár (všichni Smržovka), 4. Ondřej Baránek (Oldřichov),… 7. Martin Gierlowski, 8. Ota Hřebík (oba Oldřichov), žákyně: 1. Patrmanová, 2. Čumpelíková, 3. Mizerová (všechny Smržovka), mladší žáci: 1. Veselouš, 2. Patrman (oba Smržovka). MRČ 3členných družstev: 1. Smržovka 1, 2. Oldřichov/ Dukla (Baránková / Halíř), 3. Smržovka 2.