Na jednosedadlových saních v kategorii nad 59 let zvítězil a na dvojsedadlových saních, kde utvořil zbrusu novou dvojici s německým sáňkařem dojel pro bronz.

„Nelitoval jsem 800 km cesty. Zazávodil jsem si na hodně rychlé, chlazené dráze, kde jsem jel loni poprvé. Letos to byly pecky, protože jsem byl oproti loňsku ještě o vteřinu a půl rychlejší,“ přiznal Halíř. Takže získal další cenné body do světového poháru a na saních dosáhl rychlosti 109 km/hod., ve dvojicích 107 km/hod.

Halíře sice zařadili do podivné kategorie 59 a starší (měl být 60 a výše), ale ten si vrásky nedělal. Byl nejrychlejší a loňského vítěze poháru Dientera porazil o dvě vteřiny. Halíř prozradil tajemství úspěchu: „Před odjezdem jsme celý den s mechanikem Jindrou Zemanem předělávali prohnutí na saních, aby se daly řídit. S tím jsem nebyl spokojený. Ani nebyl čas je projet. Takže se naložily, ve Wintenbergu vyložily a hned se šlo jezdit. Po první jízdě bylo jasné, že jsme se trefili. Fungují a krásně jely.“

Problémy měl Halíř ve dvojsedadlových saních, protože jeho partner Nietche jel republiku. „Počítal jsem s tím, že umluvím někoho z Ostravice. Jenže byli spárovaní, takže jsem zůstal sám. Požádal jsem tedy svého rivala Kunzeho, jestli by mně nemohl někoho sehnat. Takže jo, přihrál mi osmnáctiletého kluka Christiana Schlegela. Zkusili jsme si sednout na saně jen tak na suchu a hned se šlo závodit. To byla vražda! S jeho tátou jsem dokonce před lety závodil. Jenže na trati nám to sedlo. V 1. jízdě jsme měli druhý nejrychlejší čas a ve druhé ho potvrdili. Takže celkově jsme byli druzí v kategorii bez rozdílu věku. Němci nechápali a dobírali si mě - prý děda s vnukem…,“ líčil Halíř, který měl po závodech velkou radost.

V jednosedadlových saních v kategorii 30 - 40 let skončil Radek Říha z Dukly druhý, Karel Chudoba (Ostravice) čtvrtý a Jiří Pělucha (Ostravice) sedmý. Martina Lukešová ze Smržovky po 1. jízdě vedla, nakonec skončila druhá. Halíř a spol. se chystají na 18. - 20. února do Oberhofu, kde se koná mistrovství světa a 4. závod světového poháru. Opět za podpory Pivovaru Svijany.