Individuální závod klasickou technikou se proto jede dříve start ve 11.45 hodin, nedělní týmový sprint volnou technikou má start ve 12.15.

Půjde o body i o prémie.

České naděje by měli naplnit především Dušan Kožíšek, Aleš Razým, Eva Vrabcová-Nývltová. Ti dokázali zajet úspěšné výsledky ve sprintu a v letošním ročníku světového poháru bodovali Jakš na Tour de ski a Kožíšek v Kanadě.

První světové body v kariéře ve Vesci získala před dvěma lety Karolína Grohová, která usiluje o nominaci na mistrovství světa do Val di Fiemme a ráda by se o víkendu prosadila.

Češi mohou nasadit tři muže a dvě ženy v rámci elitní mezinárodní skupiny, k tomu deset dalších do tzv. národní. Využijí plný počet závodních míst. „Dvojice budou startovat ve složení Kožíšek Razým, Horyna Bartoň, Magál Máka, Horčička Šrail, Vrabcová Grohová a Nováková Charvátová," potvrdil trenér reprezentace Miroslav Petrásek.

„Klasický sprint není zrovna disciplína, která nám úplně vyhovuje. Výsledky v něm máme horší, proto budu spokojen s jakýmkoliv závodníkem, který postoupí," řekl na tiskové konferenci trenér Miroslav Petrásek.

Lepší výsledky očekává druhý den od sprintu dvojic. „Muži by měli jet finále a ženy, pokud budou do dvanácti, tak bych je rád viděl na mistrovství světa," řekl Petrásek.

Nejmladším v kádru reprezentantů je Jan Bartoň, pro něhož to bude první start v tomto roce. „Určitě by bylo fantastické ve Vesci bodovat, trochu mi nebude vyhovovat jet okruh dvakrát," podotkl.

Největší hvězdou ve Vesci bude čtyřnásobná vítězka Tour de Ski Justyna Kowalczyková z Polska a Nor Tomas Northug, juniorský mistr světa ve sprintu z roku 2010, dále budou na okruhu k vidění Emil Jönsson a Teodor Peterson ze Švédska, Rusové Nikita Krjukov a Alexej Petuchov.

Dopravní podnik zajistí usnadnění dopravy k areálu a zpět. V exponovaných časech se počítá s posílením linek, které zastávkou Vesec, U Střediska projíždějí. Dále bude v blízkosti MHD zastávky Vesec, U Střediska k dispozici kyvadlová doprava, která diváky pohodlně a zdarma dopraví na parkoviště u hřbitova a po skončení závodu zpět na linky MHD. Pro diváky, kteří na akci přijedou autem, bude připraveno parkoviště (kapacita 220 aut).