„Přestože tento titul může člověk získat až v 18 letech, v případě současné mistryně Evropy v kategorii B, se udělala výjimka již o rok dříve. Uvidíme jak si Alice povede v kategorii A mezi profesionály. Bude muset nejspíše prvních pár let sbírat zkušenosti, ale rozhodně myslím, že se neztratí, všechno má svůj čas," řekl hrdý trenér Tomáš Zummer.

Další velmi významný krok učinil i David Zummer, který získal modro-zelený pás (2. mistrovský stupeň). „David je již zkušený závodník a trenér, který v současnosti vede klub v Plzni, kde pracuje na rozvoji capoeiry a České asociace," podotkl liberecký trenér.

Nejvyšší žákovský stupeň oranžovo-modrý pás získali Jana Tenglerová, Markéta Svobodová a Tomáš Holub. „Každé páskování je důležité nejen v osobním rozvoji, ale také zvyšuje úroveň a prestiž soutěží," potvrdil „Robocop". Liberecký klub letos získal cenné kovy na všech soutěžích, od mistrovství republiky až po mistrovství Evropy. Trenér Tomáš Zummer nedávno vybojoval 3. místo na Katalánském poháru v Barceloně a potvrdil, že ještě nepatří do starého železa.

V září klub oslaví 14. výročí soutěží 2. Liberec Open a v listopadu se do Liberce sjede evropská špička na čtvrté mistrovství Evropy. „Moc se na tuto akci těším, tvrdě makáme na organizaci, aby se nám povedlo zase o něco více přiblížit tento krásný sport lidem u nás," dodal Tomáš Zummer.