„Sezona se výsledkově nepovedla, poprvé po dvaadvaceti letech nemáme žádnou medaili, proto jsme se rozhodli, že trenér Martin Démar už nebude působit u A-týmu mužů,“ řekl pro serves idnes.cz Jakub Veselý, sportovní ředitel libereckého klubu.

Démar přišel na sever Čech v roce 2022. Duklu, která rok před tím zažila mizerný ročník, zvedl. Liberec vyhrál Český pohár, v play-off mu o fous uniklo finále. Letos Démar dovedl Duklu po základní části ke třetímu místu, ve čtvrtfinále ale přišel šok v podobě hladkého vyřazení od Příbrami.

„Je jasné, že výsledky jdou samozřejmě za mnou, ale podle mne v klubu není všechno růžové, jak navenek vypadá. Je fakt, že jsme měli spory, ale bohužel jsem necítil podporu, jakou by měl trenér od vedení mít. Přiznám se ale, že jsem počítal s tím, že v Dukle budu ještě jednu sezonu u áčka dál. U A-týmu už tedy pokračovat nebudu, ale nabídli mi tady trénovat dorostence, takže na práci s mládeží se těším,“ uvedl pro idnes.cz samotný trenér Martin Démar.

Změny čeká také hráčský kádr Liberce. Podle Veselého je jisté, že v Dukle nebude dále působit kvarteto cizinců: peruánský blokař Urueňa, univerzálové Johansen z Argentiny a Jemeljanovs z Lotyšska, ani libero Maar z Estonska. V jednání je další pokračování smečařů Démara a Kubánce Nivalda, zkušený kapitán a nahrávač Ticháček by měl v Dukle zůstat i na příští sezonu.

Od příštího týdne bude mít zbytek libereckého celku regenerační program a poté bude do konce června trénovat pod vedením asistenta Vladana Merty.