Účast na ČAH si vybojovali již v dubnu, kdy se zúčastnili kvalifikace v Pardubicích a obsadili postupové 2. místo za Univerzitou Pardubice (dalšími účastníky byli UJEP Ústí nad Labem, JU České Budějovice, UK – LF Hradec Králové, Pedagogická fakulta Hradec Králové).


Již samotný postup na ČAH byl velkým úspěchem libereckých basketbalistů, kteří byli do Plzně posílení o dva hráče Kondorů Tomáše Tótha a Tomáše Šusteka.


V jedné ze dvou základních skupin narazili na svoje finálové přemožitele z Pardubic, kterým odčinili porážku a s přehledem vyhráli 70:62 (29:13, 40:30, 57:48), když nejlepším střelcem utkání byl Michal Bystrianský s 20 body. Kvalitní výkon předvedli oba ligoví hráči Tóth a Šustek.


Ve druhém utkání ve skupině nastoupili studenti TUL proti TU VŠB Ostrava a pro všechny zainteresované to bylo předčasné finále. Konečný výsledek 86:88 (14:22, 26:40, 46:58, 74:74, 80:80) se rozhodl až ve druhém prodloužení a znamenal prohru Liberce a bohužel zápas jen o 3. místo. Za Ostravu nastoupili dva ligoví hráči – Stehlík a Uhlíř, kteří byli doplněni hráči NH Ostrava B, kteří hrají 1. ligu. V první polovině zápasu dominovali hráči Ostravy, kteří nastříleli šest trojek a v poločase vedli 40:26. Ještě průběh třetí čtvrtiny byl vyrovnaný.
Do závěrečné čtvrtiny nastoupili hráči TUL s odhodláním průběh utkání zvrátit, což se málem povedlo. K ofenzivě zavelel především „srdcař“ Tóth, který svými nájezdy pod koš přiváděl hráče Ostravy k zoufalství a košem pět vteřin před koncem utkání poslal do prodloužení.
V prvním prodloužení pokračoval ve famózní formě a studenti TUL vedli 80:74. Soupeř dal koš a snížil na rozdíl čtyř bodů. Při nájezdu pod koš byl faulován Tóth, který však neproměnil ani jednu šestku a soupeř z protiútoku snížil na dva body.
„Po oddychovém čase jsme vyhazovali z půli hřiště s tím, že míč bude vyhozen na Šusteka, který na konci 24 vteřin najede do koše. Hráči splnili pokyny a Šustek byl soupeřem faulován. Šel házet trestné hody (do této chvíle měl 100% úspěšnost) a bohužel ani on žádnou šestku neproměnil. Soupeř měl na zakončení 11 vteřin, když po neúspěšné střele si míč doskočil a druhý pokus Kudláček se závěrečným klaksonem proměnil. Poslal utkání do druhého prodloužení, kde všem hráčům na hřišti již evidentně docházeli síly a soupeř šťastně vyhrál o dva body,“ popsal strhující závěr trenér Klíma.


V utkání o třetí místo nastoupili Liberecčtí proti UTB ze Zlína, ve které hráli opět ligoví hráči z Opavy Dygrýn a Benda. Studenti TUL neponechali nic náhodě a konečný výsledek mluví jasně. Vyhráli 100:85 (25:15, 51:47, 80:67), když o celkovém výsledku rozhodla 3. čtvrtina, kterou vyhráli 33:16. Nejlepším střelcem utkání byl Tóth se 20 body, když dal pět trojek z celkových deseti.


Hráči TUL: Tóth – 3. ročník FP, Šustek – 2. ročník FP, Priputen – 2. ročník FP, Bystrianský – 2. ročník FP, Zmeškal – 3. ročník FP, Dlask – 3. ročník FS, Porteš – 4. ročník FM, Holec – 3. ročník FM, Martínek - 1. ročník HF. Trenér: Jiří Klíma.