Byli od play-off malý kousek, stačil bod. Jenže osud tomu nepřál. Florbalisté Liberce potřebovali v posledním kole základní části Tipsport superligy aspoň bod, nebo zaváhání Bohemians. Nestalo se, a tak svěřenci Zdeňka Skružného končí sezonu předčasně. Rozhodla o tom velká krize, která Liberec potkala na začátku roku a trvala až do posledního duelu základní části. Liberečtí totiž prohráli osm z devíti zápasů a tabulkou se začali propadat. Nedokázali uspět ani v tom posledním, kdy nestačili na florbalového giganta z Boleslavi, prohráli 1:5.

DOBRÝ VÝKON BODY NEPŘINESL

Liberec měl postup ve svých rukou. K tomu ale potřeboval porazit druhý tým superligy. To se i přes výborný týmový výkon nepovedlo, což potvrdil i útočník Liberce Radek Valeš. „Zápas s Mladou Boleslaví jsme zvládli poměrně dobře. Soupeř nás přehrával, ale i díky naše plánu jsme ještě v 56. minutě byli na dostřel dvou branek,“ reagoval reprezentační hráč. Florbalisté ze severu Čech vstoupili do zápasu dobře. Vedli 1:0, jenže Boleslavští otočili zápas ve svůj prospěch. Průběh zápasů hodnotil i asistent trenér Filip Hanžl. “Předvedli pěkný výkon. Bohužel do play-off se letos i přes neskutečný průběh sezony nepodíváme,“ řekl. Závěr třetí třetiny nabídl drama, ale se smutným koncem pro Liberec.

KRÁLOVSKÉ VINOHRADY NEPOMOHLY

Za stavu 1:3 vsadil Liberec do útoku veškeré síly, jenže soupeř toho využil, přidal další dva góly a bylo hotovo. Malou jiskřičku naděje měli svěřenci Zdeňka Skružného v jiném utkání. Vinohrady prohrávaly 7:8 s Bohemians a kdyby se jim v závěru podařilo aspoň srovnat, do play-off by se dostal Liberec. Jenže příčina neúspěchu nebyla v posledním zápase, ale mnohem dříve. „Myslím si, že to bylo nejpovedenější utkání v 2. polovině sezony. Ztracené play-off nás hodně mrzí, ale víme, že nám neuteklo v posledním kole,“ reagoval Valeš. Sezona tak libereckým florbalistům končí dřív, než předpokládali. Po předchozích dvou sezonách, kdy Liberec bojoval o udržení, je ale v konečném důsledku letošní ročník úspěšný.