Běžkaři z oddílu SKI Polevsko na sobotu připravili 4. ročník závodu v běhu zařazený do stále oblíbenější Okresní běžecké ligy 2011 „O pohár Českolipského deníku“, který letos čítá celkem 17 závodů. Přihlašování dětí je od 8.30 do 9.30 hodin. Nejmenší běžci startují v 10 hodin na trati od 150 m až po dorostence, kteří běží 4 km. Na hlavní závod se mohou účastníci přihlašovat od 8.30 do 11.30 na obecním úřadě v Polevsku. V pravé poledne odstartuje závod na 8,5 km zvlněnou krajinou Lužických hor.

Milovníkům horských kol by neměl ujít nedělní Bohemie MTB Maraton, závod horských kol včetně doprovodného závodu pro mládežnické kategorie. Centrem závodu je již druhým rokem Radvanec, letošní ročník uvítá bikery ve známé hospodě U Mlejna. Kancelář závodu bude otevřena od 9 hodin. Start hlavního závodu na 45 km je ve 12 hodin. Závod pořádají cyklisté z TJ Bohemie Nový Bor již 10. rokem.

Pro otrlejší borce připravuje Lužický horský spolek noční závod Radvaneckej Šajnkap. „Zůstaňte v Radvanci do večera, ke kolu připojte světla a čelovky a okořeňte si velikonoční neděli netradičním adrenalinovým závodem,“ zve Jan Šmíd z horského spolku.