Na ochozech Home Credit Arény i na venkovních sportovištích se prezentovalo více než 50 sportovních klubů a oddílů, které se věnují a zaměřují na různá sportovní odvětví.

„Děkuji všem návštěvníkům, kteří si k nám v sobotu našli cestu. Epidemií covid-19 utrpěl celý sportovní svět velkou ránu. Jsem rád, že se našemu týmu podařilo uspořádat bezpečný veletrh a ukázat, že u nás i přes nutná opatření sport stále žije,“ uvedl za pořadatele Lukáš Přinda, jednatel SFM Liberec.

„Opět se povedlo na jednom místě propojit děti a rodiče s trenéry a vedoucími kroužků nejrůznějších sportů, a třeba jim usnadnit jejich sportovní začátky,“ dodal Přinda.

Nad veletrhem Sport Live 2020 převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Velice mě těší, že Sport Live podporuje zejména pohyb dětí, což je v dnešní době, kdy je mládež obtížné odtrhnout od obrazovek televizorů a monitorů počítačů, velice důležité,“ oceňuje smysl akce Půta.

„Veletrh nabízí na jednom místě zábavu i novinky ze světa sportu a já se ho každoročně velice rád zúčastňuji, protože se zde potkávají báječní lidé zapálení pro sport,“ dál uvedl Půta.

Hlavním cílem tohoto veletrhu je představit co největšímu množství lidí možnosti sportování v celém Libereckém kraji. Součástí veletrhu byl i den otevřených dveří na sportovištích ve Sport Parku Liberec a zahájení sezony veřejného bruslení. Letos byl „veřejňák“ opravdu speciální, protože proběhl přímo na ledě Home Credit Arény, kde si mohli zájemci zabruslit a zároveň se v této disciplíně i zdokonalit díky trenérům školy bruslení Bruslička.

V celém areálu nechyběly ani sportovní soutěže a závody pro děti jako například Sportovní víceboj s Týmem silniční bezpečnosti nebo orientační závod po zákoutích Sport Parku. Na centrálním parkovišti vedle Home Credit Arény se uskutečnil exhibiční fotbalový turnaj mládežnických kategorií FC Slovan Liberec a FK Jablonec.

U stánku partnera veletrhu O2 si mohli návštěvníci popovídat a sehnat podpisy od hráčů fotbalového týmu osobností Real Top Praha Milana Fukala a Jakuba Děkana.

Stánek Bílých Tygrů nabízel možnost vyzkoušení hokejového tréninku ve virtuální realitě Sense Arény, vyfotit se s poháry, které získali Bílí Tygři včetně Prezidentské trofeje za vítězství v základní části extraligy.

Zájemci mohli získat originální hraný dres A-týmu Bílých Tygrů z některé z minulých sezon.

Program i organizace veletrhu byly letos ovlivněné bezpečnostními opatřeními, které vydalo Ministerstvo zdravotnictví pro konání vnitřních. akcí. „Veletrh samozřejmě letos probíhal trochu jinak, než jsme byli dosud zvyklí, věříme však, že opatření neměla na chod akce velký dopad a pouze návštěvníky ochránila,“ doufal za organizátory Lukáš Přinda.

„Všechna pravidla, která jsme pro veletrh nastavili, jsme konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí v Liberci tak, aby odpovídala aktuální epidemiologické situaci,“ upřesnil Přinda.

V Home Credit Areně byly striktně oddělené vchody a východy a organizátoři zajišťovali, že se v konkrétních oblastech areálu nebude vyskytovat více než 500 osob. V celém areálu i u vystavovatelů také byla k dispozici stanoviště s dezinfekcí a bylo důsledně dodržováno nošení ochrany dýchacích cest ve vnitřních prostorech.