„Vítkovice byly o třídu lepší, a jestli s nimi do budoucna chceme hrát, musíme zlepšit soustředěnost, tak jak tomu bylo v poslední třetině,“ sdělil trenér Viktor Kolář.

M-COM FBC Liberec - 1. SC WOOW Vítkovice 3:11 (0:6, 1:4, 2:1)

Utkání začalo ve velkém stylu ze strany Vítkovic. Ty nastoupily s obrovskou chutí a na výsledkové tabuli to bylo zanedlouho znát. Po třech minutách se Liberec vzpamatovával ze tří inkasovaných branek. Domácí potom zvedli hlavy, přesto bylo 0:5 a brankáře Rebra vystřídal Ponomarev.

Druhá třetina začala stejně jako ta první. Smůlu Liberce dokumentovala nahrávka Bruse přes půl hřiště, která projela Ponomarevovi mezi nohama a doklouzala za brankovou čáru. Skóre se měnilo až na 0:9, a teprve potom Křenek využil chyby v rozehrávce a poslal přesný pas na Saláta, který upravil na 1:9. Poslední slovo v prostřední části patřilo Derkovi, který si smolně srazil nahrávku z rohu do vlastní sítě.

Třetí třetina byla pouze povinností, přesto Vítkovice hrály stále aktivní florbal. Liberec se snažil i za velmi nepříznivého stavu a hru minimálně vyrovnal. Souhru s Křenkem si zopakoval Salát a postaral se tak o druhou libereckou branku. Hosté z volného úderu zvýšili na 11:2 a v přesilovce domácích se opět trefil Salát.