Pampuch Liberec – Atlantic Rakovník 8:6

Liberec nedokázal celý poločas jak na dobře organizovanou obranu Rakovníku. Po hledání cesty zbytečně Liberečtí ztratili hned dvakrát balón a soupeř obě chyby náležitě potrestal. Po těchto chybách začal Pampuch kousat víc a víc, a zavíral hosty před jejich vlastní brankou. Ostřelování však vyneslo jen břevno, až poté se nadvakrát prosadil Novotný. Dobývání pokračovalo, ale když sólo nevyužil ani Stýbal, Rakovník opět trestal.

Druhá půle byla ze strany Pampuchu aktivnější a Soukeník snížil. O minutu později po druhé žluté kartě musel opustit hřiště rakovnický Schwendt, na němž stála dobrá organizace obrany. Početní výhodu Liberec využil a srovnal stav. Radost netrvala dlouho, kdy hned z rozehry a po další chybě obrany šli hosté na dvougólový náskok. V tu dobu začínal tlak domácích, ale ve 32. minutě přišel další gólový úder hostů na 3:6! Pampuch neskládal zbraně a za minutu později předložil Čeřovský míč Novotnému, který se opět zorientoval nejlépe před brankou hostí a snížil. Když už se Pampušáci připravovali na hru bez brankáře, utekl Moravec a naservíroval Čeřovskému, který bezpečně zakončil. V tu chvíli byl Pampuch na koni a dvě minuty před koncem se povedlo srovnat výsledek zásluhou s chutí hrajícího Čeřovského. Pak se veledůležitým zákrokem vytáhl brankář Dvorský. Následný odražený útok hostů vzal na sebe Čeřovský, který individuálně prošel přes dva hráče. Před gólmanem se nemýlil a strhl tak vítězství na pampušáckou stranu 30 sekund před koncem. Následná power-play Rakovníku nevyšla, když Rumler vystihl nahrávku a zakončil na konečných 8:6 pro Pampuch.

„Skoro pokaždé prohráváme po našich chybách a zapneme, až když nám teče do bot. Děláme zbytečné školácké chyby v obraně, ale dopředu to šlape a moje čtyři góly bych nebral tak, jakože to bylo čistě mojí zásluhou. Minimálně dva byli po super akcích spoluhráčů,“ uvedl střelec Čeřovský.

Poločas: 1:3. Branky: Čeřovský 4, Novotný 2, Soukeník, Š. Rumler. Liberec: Dvorský / Marek – V. Novotný, Pekař, Moravec, Drbohlav – Soukeník, Stýbal, Š. Rumler, Čeřovský – Bendák.

Pampuch opět hraje doma. V pátek 9. února na Harcově od 19.30 hodin hostí nepříjemný Realvestav Slatina.