V závěru roku VK TU Liberec trénoval od 28. do 30. prosince, kdy absolvoval pět tréninkových jednotek - čtyři kondiční a jednu volejbalovou. Od 2. do 4. ledna měly volejbalistky dva tréninky kondiční a dva sparingové zápasy s kadetskou reprezentací ČR 92 v Brandýse nad Labem.

Od středy trénuje první nahrávačka týmu Lucka Smutná, která měla silnou virózu a podezření na příušnice. Stále zraněný kotník nedovolí Lucii Vinecké sportovat. „Blokařka Marcela Ritschelová dostala mezi svátky nabídku do italského týmu Arsizia, což je pátý tým tabulky, kde nahradí bývalou reprezentantku Kateřinu Buckovou. Kvůli těmto problémům s blokařkami stáhneme zpět z hostování v Loko Liberec blokařku Marcelu Kinskou,“ uvedl novinky v týmu trenér Luboš Bednář.

„Máme před sebou šest zápasů, ale nejdůležitější bude se připravit na play-off. Výkonnost týmu je pochopitelně ovlivněná odchodem Ritschelové, ale pro mladé blokařky to bude příležitost hrát těžké zápasy. Zatím máme spíše problémy se zdravotním stavem hráček,“ přiznal Bednář.

Pro Liberec budou nejzajímavější dva domácí zápasy 17. ledna s Olympem a 7. února s Přerovem. Určitě budou Liberecké chtít odehrát kvalitní zápasy proti Prostějovu, Brnu, Olomouci a Ostravě, od nichž se mohou jen učit. „Nejpravděpodobnější je pro nás postup do play-off ze šestého místa. Takže soupeřem může být jeden z trojlístku Olymp, Ostrava a Olomouc. Vzhledem k MS 2009 v Liberci se budeme před prvním zápasem play-off 28. února připravovat na soustředění. Buď v Brandýse nebo Teplicích,“ sdělil trenér.

„Během půl tuctu zápasů může i kvůli nepřítomnosti Ritschelové nastat výrazný pokles výkonnosti týmu, ale s tím se musí počítat a trpělivě se připravovat na play-off,“ podotkl kouč.

TU Liberec čeká v sobotu venku Olomouc. „Není co ztratit. Chceme hrát na maximální riziko na servisu a podat bojovný výkon především v obraně, v poli,“ dodal Luboš Bednář.